Odbor Senata SAD za međunarodne poslovoe odobrio sankcije „Severnom toku 2“

Izvor: Vostok.rs, 01.Avg.2019, 11:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Odbor Senata SAD za međunarodne poslovoe odobrio sankcije „Severnom toku 2“

Odbor Senata SAD za međunarodne poslove odobrio je uvođenje sankcija kompanijama i licima koje učestvuju u izgradnji „Severnog toka 2“, prenosi Rojters.
Predlog zakona pripremili su senatori Ted Kruz (iz Republikanske stranke) i Džin Šahin (iz redova demokrata). Predviđeno je uvođenje sankcija licima i kompanijama koji prodaju ili iznajmljuju brodove za izgradnju „Severnog toka 2“, kao i onima koji pružaju finansijsku i tehničku pomoć ili osiguravaju takve brodove, kao i zamrzavanje imovine pod američkom jurisdikcijom. Prema proceduri, predlog zakona mora potom da prođe kroz Senat, te glasanje u Predstavničkom domu, a nakon toga će biti podnesen predsedniku na potpisivanje.  

Nastavak na Vostok.rs...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.