Gruzija šokirala Srbiju u Beogradu, prvi poraz Kokoškova!

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 23.Feb.2020, 09:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Gruzije savladali su Srbiju u Beogradu rezultatom 94:90 u meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

"Orlovi" su nametnuli jak tempo na početku meča. U napadu laki poeni, raznovrsna i lepršava igra. Na drugoj strani terena, jaka i čvrsta odbrana bila je osnova igre "orlova".

Brzo je Srbija došla do dvocifrene prednosti, Ognjen Jaramaz je blisao u prvoj deonici - postigao je deset poena, bez promašaja.

Na kraju prve četvrtine, Srbija je imala >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << prednost 28:18. Ipak, početak druge četvrtine donosi potpuno drugačiju sliku.

Gosti su odlučnije i agresivnije ušli u igru, iskoristili nešto slabiju igru "orlova" i vratili se u meč.

Mekfaden se razigrao, pripomogao je i Šermadini, pa je Gruzija na poluvremenu imala minus sedam - 48:41.

"Orlovi" su dopustili Mekfadenu da namesti ruku, a on je to iskoristio da Gruziju potpuno vrati u meč.

Izjednačili su gosti u poslednjem minutu treće četvrtine na 65:65, prvi put na meču, ali je poenima Jaramaza Srbija u poslednju četvrtinu ušla sa plus dva - 67:65.

Poslednja deonica je počela sjajnim zakucavanjem Kravića, ali se ubrzo uvukla nervoza među "orlove" - Gruzija je povela prvi put na meču.

Igru poen za poen, prekinuo je Aleksa Avramović, trojkom koja je digla publiku na noge i unela novu energiju pred samu završnicu.

Nije se dugo čekalo na novu trojku Avramovića, ali je Mekfaden uzvratio istom merom i izjednačio na 81:81.

U dramatičnoj završnici, Gruzija se bolje snašla.

Mekfaden je u poslednjem minutu pogodio trojku preko ruke za vođstvo Gruzije 92:90.

Srbija nije iskoristila napad za izjendačenje ili vođstvo, pa je napravljen faul na Mekfadenu, a on je bio nepogrešiv.

Najefikasniji u timu Srbije bio je Avramović, koji je postigao 27 poena, dok je Jaramaz dodao 22.

Simonović je upisao devet, Raduljica, Todorović i Rebić po sedam.

Igrač utakmice bez dileme je bio Mekfaden, koji je postigao 33 poena, od toga 11 sa linije penala (bez promašaja).

Šermadini je doprineo sa 23 poena i 11 uhvaćenih lopti.

U prvom meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2021. godine,reprezentacija Srbijepobedila je u četvrtak Finskuu gostima sa 80:58.

Naredni meč Srbija igra sa Švajcarskom u novembru.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...