Zamena Joveljića urodila plodom, Ajntraht slavio posle preokreta

Izvor: B92, 01.Sep.2019, 20:22   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Ajntrahta pobedili su Fortunu iz Diseldorfa sa 2:1, u trećem kolu Bundeslige.

Ajntraht je u Frankfurtu pobedio posle preorketa, pošto je Fortuna vodila na poluvremenu golom Ruvena Heningsa.

Pobedu domaćinu doneli su Bas Dost u 57. minutu, koji je ušao na poluvremenu umesto srpskog napadača Dejana Joveljića i Gonsalo Pasiensija u 86. minutu.

Srpski fudbaler Filip Kostić igrao je celu utakmicu za Ajntraht, Mijat Gaćinović ušao u drugom delu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << utakmice, dok je već pomenuti Joveljić odigrao 45 minuta kojih neće dugo pamtiti.

Veliku goleadu videli smo u Bremenu, gde je Verder pobedio Augzburg sa 3:2.

Domaćin je poveo preko Osaka u šestom minutu, ali je 1:1 bilo već u 12. minutu, strelac je bio Vargas. Verder nije dugo čekao da dođe do novog vođstva pošto je odličnu priliku realizovao Sargent u 21. minutu.

Augzburg je ponovo uspeo da izjednači u 46. minutu drugim golom Vargasa, ali je na, ispostavilo konačnih 3:2 posavio Osako drugim golom u 67.

Verder je do kraja meča bio bolja ekipa i mogao je da zabeleži ubedljiviji trijumf.