
Izvor: Kurir, 01.Dec.2021, 09:17
NAPOLEONOV MAČ NA AUKCIJI: Oružje koje je Bonaparta nosio tokom državnog udara 1799. je krunski dragulj kolekcije
Mač koji je nosio Napoleon Bonaparta kada je izvršio državni udar 1799. godine biće ponuđen na prodaju tokom vikenda sa još pet komada oružja koje je pripadalo francuskom caru, saopštila je američka aukcijska kuća.
Povezane vesti
Na aukciji Napoleonov mač
Izvor: Nezavisne Novine, 01.Dec.2021
Mač koji je nosio Napoleon Bonaparte kada je izveo državni udar 1799. biće ponuđen na prodaju tokom vikenda s pet drugih komada oružja koji su pripadali francuskom caru, objavila je američka aukcijska kuća.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.