Korporativna filantropija kao pokretač društvenih promena

Izvor: RTS, 04.Dec.2019, 20:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Korporativna filantropija kao pokretač društvenih promena

Kompanije, članice Foruma za odgovorno poslovanje, tokom prošle godine investirale su više od milijardu dinara u društveno odgovorno poslovanje i podržale više od 150.000 ljudi. O aktuelnim problemima, ciljevima održivog razvoja do 2030. godine i o tome kako mogu još više da doprinesu svojoj zajednici, razgovarali su lideri kompanija.
Sve više kompanija u svetu, ali i u Srbiji, shvata koliko je važno >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << da društvu u kojem ostvaruju profit uzvrate kroz podršku i pomoć u rešavanju problema.

"Kada je u pitanju zapošljavanje osoba s invaliditetom tri četvrtine kompanija sprovodi neku od aktivnih mera, dok je ukupno 466 osoba s invaliditetom zaposleno u našim kompanijama članicama", ističe izvršni direktor "Smart kolektiva" Neven Marinović.
Ulaganje u obrazovanje za kompanije je ulaganje u budućnost. Tokom prošle godine, više od 2.600 mladih prošlo je različite programe edukacije.
U Predlog zakona o oporezivanju imovine uneto je i povećanje minimalnog neoporezivog iznosa stipendija.
"Naše članice su samo tokom prošle godine platile preko 10 miliona dinara poreza na ime dodeljenih stipendija, a ovaj iznos će ukoliko zakon bude usvojen biti iskorišćen da se pruži još veća podrška mladima u procesu obrazovanja", najavljuje predsednik Foruma za odgovorno poslovanje Dejan Turk.
Svet bez siromaštva i gladi, svet u kojem preovladava dobro zdravlje, kvalitetno obrazovanje i rodna ravnopravnost, samo su neki od ciljeva održivog razvoja.
"Na ovom putu ne bi trebalo zaboraviti i ulogu filantropije, koja takođe može biti predvodnik društvenih promena katalizujući razvoj i generišući uticaj kroz velike investicije, kolektivnu akciju i međusektorska partnerstva, zarad dostizanja Ciljeva održivog razvoja i svakako bolje budućnosti", poručuje Slavica Đukić Dejanović, ministarka zadužena za demografiju i populacionu politiku i član Saveta za filantropiju.
Članice foruma, ocena je USAID-a, pomerile su granice dobre poslovne etike za druge kompanije i u Srbiji i u regionu. 

Nastavak na RTS...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.