Izvor: RTS, 01.Okt.2022, 22:10

Trijumf Zvezde na startu nove ABA sezone

Crvena zvezda uspešno je započela pohod ka odbrani titule ABA lige pošto je pred domaćim navijačima slavila protiv MZT Skoplja rezultatom 87:67 (13:9, 26:13, 26:25, 22:20).
Crveno-beli su, kao što su i najavljivali, ozbiljno prišli meču protiv aktuelnog šampiona Severne Makedonije. Zvezda je vodila od prvog minuta, stekla prednost koju je samo povećavala do kraja meča.

Obe ekipe su stegnuto ušle u meč što je rezultiralo da >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << se prva deonica završi sa samo 22 postignuta poena - 13:9.
Ipak domaćin je u drugu četvrtinu ušao dosta rasterećenije, pa su na odmor otišli sa 17 poena razlike - 39:22.
Zvezda je u trećoj četvrtini u jednom trenutku imala i +27 - 60:33, da bi gosti u poslednjoj deonici uspeli da ublaže poraz za konačnih 87:67.
Najefikasniji u dresu domaćina bio je novajlija Džejlen Adams koji je meč završio sa 16 poena uz 3 skoka i 3 asistencije, Nikola Ivanović je pobedi doprineo sa 12.
U ekipi makedonskog prvaka Vojdan Stojanovski bio je najzapaženiji sa 17 poena, Krstevski i Jigitoglu su ga pratili sa po 12.
U Laktašima, Mornar iz Bara bio je bolji od Igokee 91:83 a Devon Rasel je za nešto manje od 39 minuta ubacio 41 poen uz 6 skokova i isto toliko asistencija uz indeks 39, Vladimir Mihailović je odigrao takođe sjajan meč postigavši 26 .