Milano, crveno-belo je opet u modi

Izvor: RTS, 05.Dec.2019, 21:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u Milanu ekipu Armanija u okviru 12. kola Evrolige, rezultatom 77:67 (20:18, 19:22, 18:10, 20:17) . Crveno-beli u narednom kolu dočekuju Baskoniju.
Dok jednom ne smrkne, drugom ne svane – Crvena zvezda je upisala treću uzastopnu pobedu u Evroligi, dok je ekipa Etorea Mesine napravila istu seriju, samo kada su u pitanju porazi.

Zvezda >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << je od starta na "milanskoj pisti" zaigrala opuštenije, ali odlučnije i energičnije.
Domaćina je mučio šut za tri poena – 0/6 u prvoj četvrtini.
Armani se probudio u drugoj četvrtini, zahvaljujući Moraskiniju i Nemanji Nedoviću, čime su došli na poen zaostatka.
Ipak, srpski reprezentativac se povredio i nije se do kraja vraćao na parket.
U trećem delu igre, Zvezda je zategla odbranu i potpuno zaustavila napade Armanija. Serijom od 9:0 su došli do lepe prednosti, koju su sačuvali do kraja meča.
Lorenco Braun je postigao 21 poen i sedam asistencija, Bili Beron je dodao 17 poena, a Derik Braun 12.
Jedini dvocifreni igrač u domaćoj ekipi bio je Serhio Rodrigez sa 14 poena.
U narednom kolu, Crvena zvezda će igrati 12. decembra na svom terenu protiv Baskonije.
Podršku crveno-belima uživo je pružio nekadašnji kapiten fudbalskog tima Dejan Stanković.
Ovako je protekao meč:
22.31 – Kraj meča, pobeda Zvezde sa 77:67.
22.21 – Trojkama Rodrigeza i Rola, Armani je smanjio na četiri razlike. Tri minuta do kraja meča.
22.05 – Zvezda je odličnom odbranom došla do pristojne prednosti pred početak odlučujuće četvrtine. Serija od 9:0 sredinom deonice, na kraju, Zvezda vodi sa 57:50.
21.31 – Armani će do kraja meča najverovatnije igrati bez Nedovića koji se, prema rečima Etorea Mesine, povredio.
21.30 – Poluvreme. Armani – Zvezda 40:39. Zvezda sasvim dobra u napadu, a domaćin se malo razbudio posle prvih deset minuta. Beron i Lorenco Braun su postigli po devet poena, Moraskini je ubacio sedam za Armani, Nedović šest.
21.05 – Kraj prve četvrtine, Crvena zvezda vodi rezultatom 20:18. Agresivni crveno-beli, domaćin ima šut za tri poena 0/6, što je i napravilo razliku u prvoj četvrtini.
Baskonija – Efes (21.00)
Tabela: Efes 9-2, Real 9-3, Barselona 8-3, Makabi 8-4, CSKA 8-4, PAO 7-4, Olimpija 7-5, Himki 6-5, Baskonija 5-6, Olimpijakos 5-6, Asvel 5-6, Crvena zvezda 5-7, Fenerbahče 4-7, Alba 4-7, Valensija 4-8, Bajern 4-8, Žalgiris 3-9, Zenit 2-9.
Pogledaj vesti o: Evroliga