Zvezda trojkama i zakucavanjima raznela Zadar u Pioniru

Izvor: B92, 12.Feb.2018, 18:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zvezda trojkama i zakucavanjima "raznela" Zadar u "Pioniru"

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Zadar na svom parketu u 20. kolu ABA lige sa 97:67.

Zvezda je uspela pred kraj sezone da se domogne prvog mesta i to mesto je sačuvala pred poslednja dva kola regionalne lige.

Zvezda je Zadar porazila onog trenutka kada je stegla odbranu i opustila ruku u šutu za tri poena. Malo izgubljenih lopti, čak 13 trojki i mnogo zakucavanja doneli su Zvezdi važnu pobedu.

Najefikasniji su u Zvezdi bili Džejms Feldin i >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Alen Omić sa po 14 poena, 13 je ubacio Lesor, 11 Janković, a 10 Dejan Davidovac. Na drugoj strani je Kristijan Krajina imao 16, a jedino je još Preston Nouls bio dvocifren sa 10 poena.

Početak utakmice posle uvodnih poena Nemanje Dangubića nije nagoveštavao ovakav rasplet jer su gosti vrlo brzo došli do prednosti 10:4.

Posle prvih pet minuta, crveno-beli su pojačali odbranu što je uz dobru rolu Lesora i dve uzastopne trojke Feldina, pa Dangubića vratilo "tas" na stranu crveno-belih.

Zvezda je tako prvu četvrtinu završila sa prednošću od tri poena 22:19, a u drugoj je zaigrala još angažovanije, kako u odbrani, tako i u napadu. Tako se serijom 7:0 došlo i do prve dvocifrene razlike u korist Alimpijevićeve ekipe 29:19.

Nije se mnogo videlo da su pre samo tri dana igrali evroligaški duel sa Armanijem jer su energetski tokom druge četvrtine izgledali zaista dobro.

To im je donelo nekoliko dobrih odbrana koje su posle zakucavanja Enisa i Bjelice omogućile domaćinu da ode i na +15 (42:27) na četiri minuta do poluvremena.

Zadar je, nošen Kristijanom Krajinom i Jakovom Vladovićem, uspeo da smanji zaostatak do poluvremena, ali ne i da doprinese preokretu u poslednja četiri minuta do pauze.

U nastavku je Zvezda počela da pogađa trojke. Šuterski je otvorio Džejms Feldin koji je za vrlo kratko vreme pogodio tri dalekometna šuta i Zvezda je otišla nadomak +20, da bi tu granicu Feldin probio pri rezultatu 62:42.

Od tog trenutka je postalo jasno da je za Zadar povratak u meč nemoguća misija. Loše organizovane napade i izgubljene lopte gostiju su hicima spolja kažnjavala čak sedmorica igrača crveno-belih.

Zvezda je imala i +31 u samom finišu posle koša Jovanovića, pa poslednja dva kola ekipa sa Malog Kalemegdana čeka u dobrom raspoloženju.

40' I Nikola Jovanović se upisuje u strelce posle dobrog pivotiranja pod košem Zadra. Imao je priliku za 2+1 ali je nije iskoristio jer je promašio slobodno bacanje. Do kraja je Luka Božić pogodio jedan od dva penala i postavio konačan rezultat 97:67.

39' Trojka Enisa, 95:66.

38'
Pogađa i Davidovac trojku iz ugla. Vuković ne dozvoljava da domaćin ode na +30 i pogađa za dva 92:66.

37' Enis, nova trojka Zvezde, jedanaesta. Sedam igrača je pogađalo trojke bez Tejlora Ročestija, 89:62. Brzoja precizan za dva, 89:64.

36' Zonska odbrana Zadra, Dobrić ostavljen sam i pogađa trojku 86:62. Vuković nije u narednom napšadu uspeo da vrati trojku.

35' Dva pogotka Krajine i trojka Jankovića, 83:62.

34' Bašić 3+1!
Nekoliko ishitrenih napada na obe strane, Zadar ne može da pogodi gotovo ništa, ali onda Bašić pogađa trojku uz faul. Uzvratio je Davidovac trojkom 80:58.

33' Enis baca alej-up za Lesora i Zvezda pogađa prve poene posle dva i po minuta u poslednjoj četvrtini, 77:54.

32' Enis promašuje trojku, Božić ponovo pogađa 75:54.

31'
Božić smanjuje pogotkom, a Lesor i Bjelica promašuju po pokušaj na obruču, 75:52.

30' Odličan ulaz Davidovca iz drugog plana, Vuković na sličan način vraća Zadar na -22, 72:50. Trojka Bjelice za kraj četvrtine 75:50.

29'
Izgubljena lopta Zadra, ali i izgubljena lopta Davidovca, tek treća za Zvezdu. To ne kažnjava Ivanov trojkom, a crveno-beli još jednom "poklanjaju" loptu gostima jer je Lesor bio tri sekunde u reketu. Ivanov promašuje zicere, a Zadar očajan u organizaciji napada.

28' Krajina poentira, a na drugoj strani Bjelica 68:48. Lazić krade loptu Božiću, a Feldin odlaže loptu do Omića, a Slovenac zakucava 70:48.

27' Sjajna kombinacija trojice igrača Zvezde! Ročesti i Bjelica su dodavanjima kroz odbranu ostavili samog Alena Omića koji zakucava 64:46. Bjelica asistira Omiću još jednom, a Omić to koristi, 66:46.

26' Ivanov je preuzeo na sebe igru u napadu Zadra, dva slobodna bacanja za 62:46.

25' Treća trojka Džejmsa Feldina za tri minuta! Zvezda ima +20, 62:42.
Ivanovi dobar iz koraka, 62:44.

24'
Zakucavanje Jankovića u kontri, Nouls dobar iz okreta, 59:42.

23' Nova trojka Feldina! Dobra rola Jankovića, a Zadar u igri drži Brzoja, ali je slaba to uteha jer Zvezda ide na 57:40.

22'
Feldin pogađa trojku, Brzoja slobodna bacanja. Precizan Omić za dva a Zvezda opet povećava prednost, 52:38.

20' Krajina precizan za dva, Davidovac kupi šesti ofanzivni skok za Zvezdu i pogađa 47:36.

19' Davidovac promašuje iz ugla, Lazić ide na koš i dobija faul, 45:34, posle pogotka Božića.

18' I Matijas Lesor zakucava posle ofanzivnog skoka, ali i Brzoja, 44:29. Trojka Vladovića, 44:32.

17' Enis krade loptu i zakucava u kontri, Lazić krade loptu i onda Bjelica zakucava, Zvezda ima +15, 42:27.

16' Dobar prodor Vladovića po sredini i odmah potom faul nad Lesorom u bloku, 38:27.

15' Zadar pokušava da brzom tranzicijom stigne Zvezdu, Lovro Bašić trči kontru i iznuđuje nesportsku ličnu grešku Dobrića, 34:25. Bašić je promašio trojku, a Dobrić je poentirao ispod koša posle dodavanja Ročestija, 36:25.

14' Janković precizan, ali i Nouls pogađa težak šut za 33:23. Lesor igra licem ka košu protiv Vukovića, izvodi roling i dobija faul - 34:23.

13' Dobrić pogaađa trojku, Zvezda ima plus 10, 29:19! Uzvratio je Vuković zakucavanjem, a vrlo brzo je zakucao i Omić, 31:21.

12' Omić pogađa uz faul, 26:19! Prošao je Ročesti i pustio flouter na koš, na pravom mestu se našao Omić i uhvatio skok u napadu te pogodio.

11' Prodor Feldina, faul Vukovića posle čega bek Zvezde precizan oba puta, 24:19.

10' Nouls je pogodio jedno od dva slobodna bacanja posle faula Omića, a Nemanja Dangubić sa zvukom sirene pogađa trojku kojom se Zvezda "odlepila" na 22:19.

9' Sjajno se snašao Kristijan Krajina sa dodavanjem Brzoje i iz odbojke ubacio u koš, ali Džejms Feldin pogađa trojku za prvo vođstvo Zvezde od početka 19:18.

8' Krajina i Janković razmenjuju po pogodak, a Alen Omić poravnava na 16:16.

7' Agresivniju odbranu igraju crveno-beli nego u prvih pet minuta, Enis je napravio faul, a Preston Nouls to iskoristio da poentira sa linije penala. Uzvratio je Ročesti sa poludistance 12:12. KRajina je potom ostao sam u brzom napadu Zadra i pod košem Zvezde doneo novu prednost gostima 14:12.

6' Novi pogodak Lesora, ovog puta Zvezdin centar posle pika ulazi na polaganje i smanjuje na 10:8, a Milko Bjelica prodorom uz čeonu liniju izjednačuje na 10:10.

5' Lesor koristi dodavanja Milka Bjelica na niskom postu i ostaje sam za 10:6, smanjena prednost gostiju.

3' Trojka Vladovića iz natrčavanja i pogodak Krajine iz poluhoroga, Zadar vodi 10:4.

2' Košarkaši Zadra gomilaju faulove. Za Zvezdu pogađa Matijas Lesor, a Božić na drugoj strani pogađa uz faul 5:4 za Zadar.

1'
Dangubić pogađa sa poludistance, ali Nouls odmah ubacuje trojku i Zadar posle prvog minuta vodi sa 3:2.