Zvezda stotkom nastavila dominaciju na Jadranu

Izvor: B92, 17.Nov.2018, 19:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zvezda "stotkom" nastavila dominaciju na Jadranu

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Mornar sa 104:71 u osmom kolu ABA lige.

Izabranici Milana Tomića ostvarili su i osmi trijumf u isto toliko utakmice, dok je ekipa iz Bara pretrpela šesti poraz.

Zvezda je od kraja prve četvrtine zaigrala furiozno, do kraja meča nije ispuštala prednost i zasluženo je došla do nove pobede.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Bili Beron sa 18 poena, Odžo je ubacio 14, dok je Simanić ubacio 11, odnosno >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Ristić 12.

Kod Mornara Taj Voler je ubacio 19, Braun 17 (2/17 iz igre), dok su svi ostali bili jednocifreni.

Mornar je veoma dobro krenuo utakmicu, ubacili su veliki broj poena za samo tri-četiri minuta, međutim Zvezde je od tog trenutka zaigrala "paklenu" odbranu i ekipa iz Bara nije postigla koš u poslednja četiri minuta prve deonice.

U drugoj prednost crveno-belih samo je rasla i na poluvreme se otišlo sa velikih +18, 50:32.

Mornar je u trećoj deonici uspeo preko Taja Volera da dođe na "samo" -10, međutim Zvezda je odmah imala odgovor. Do kraja 3/4 razlika je ponovo porasla i u poslednjoj četvrtini nije se postavljalo pitanje pobednika.

Prednost je na kraju otišla i na preko trideset poena, što dosta govori o završnici meča.

KRAJ! Ubedljiva pobeda Zvezde, 104:71.

39' Fantastična igra Crvene zvezde. Posle trojke Reglenda i kucanja Odža prednost je +30, 99:69.

37' Marko Kešelj ušao je u igru i odmah pogodio trojku, 91:67. Luković je smanjio, a onda je Nenedić bio precizan van linije 6,75, 94:69.

35' Ristić je raspoložen, pogađa trojku i ponovo je +20, 85:65. Braun je promašio i ima 1/15 iz igre, dok je Nenadić bio polovičan sa linije za slobodna bacanja, 86:65.

34' Dušan Ristić došao je do skoka posle promašaja Reglanda i poentirao je za dva, 82:63. Uroš Luković precizan je za dva, 82:65.

32' Nenadić poentira za dva poena, 77:63. Na drugoj strani nije precizan Pavić, a promašio je i Čović za dva. Vranješ igra loš meč i maši za dva poena.

31' Mornar na startu poslednje deonice postiže koš, 75:61. Ristić je promašio sa poludistance, a potom je Čović napravio faul nad Rebićem. Pavić poentira za -12, 75:63.

30' Zvezda je odigrala još jednu rutinsku četvrtinu. Posle trideset minuta igre crveno-beli vode sa +16 i nalaze se pred pobedom, 75:59. Ipak, ima još deset minuta igre.

28' Nova trojka crveno-belih, ovoga puta precizan je Filip Čović – 69:54. Odžo faulira Vujoševića, koji je pogodio oba bacanja, 69:56.

27' Beron se razigrao, nova njegova trojka za 66:52. Na drugoj strani Sane je precizan, 66:54.

26' Nekoliko loših odluka Reglenda i Mornar preko Brauna dolazi na samo -10, 60:50. Beron pogađa za tri, 63:50.

25' Reglend prekida seriju Mornara za 60:42. Voler ponovo za tri poena, 60:45. Na drugoj strani Džo nije uspeo da poentira za dva.

24' Taj Voler pogađa za dva i smanjuje na -19, 58:39. Zvezda nije uspela da poentira, a Voler pogađa novu trojku i Tomić je morao da zatraži tajm-aut, 58:42.

22' Reglend pronalazi Berona za 54:32. Na drugoj strani Odžo je odigrao dobru odbranu i blokirao Brauna. Ipak, Sane pogađa trojku, 54:35.

21' Prvi napad u nastavkuz imaju gosti. Faje je odigrao odličnu odbranu i ukrao loptu. Reglend je sjajno ostavio loptu Odžu, koji je zakucao loptu u koš, 52:32.

POLUVREME Zvezda je odigrala odlično poluvreme i posle 20 minuta igre vodi sa 50:32.

19' Crvena zvezda dominira prvim poluvremenom protiv Mornara (45:28). Na -15 smanjio je Bobi Braun pogocima sa penala, 45:30. Simanić pogađa trojku, 48:30.

17' Ognjen Dobrić! Sjajno zakucavanje srpskog košarkaša za +13, 39:26. Pavićević je morao da zatraži tajm-aut. Simanić za maksimalnih +17, 43:26.

16' Vukota Pavić sa šest uzastopnih poena primorao je Tomića da zatraži tajm-aut, rezultat je 35:26.

15' Mornar ne može ništa da pogodi, trojku je sada promašio Taj Voler. Ristić igra odlično, iznudio je dva faula i oba puta je poentira sa linije za slobodna bacanja, 35:20.

14' Dvocifrena prednost Zvezde, trojku je pogodio Boriša Simanić, 30:20. Mornar nije iskoristio novi napad, a onda Nenadić poentira iz kontre i Pavićević je morao da zatraži tajm-aut, 32:20.

13' Majkl Odžo dominira pod obručima, već nekoliko skokova u napadu je ostvario i obezbedio crveno-belima nove posede. Ipak, Zvezda nije uspela da poentira.

12' Reglend se razigrao, odlično asistira Odžu koji zakucava loptu u koš, 27:18. Simanić je faulirao Sanea, koji je pogodio oba bacanja, 27:20.

11' Na startu druge deonice Reglend pogađa za dva, 25:16. Na drugoj strani Drenovac polaže loptu u koš, 25:18.

10' Zvezda je loše krenula prvu četvrtinu, dopustila je protivniku mnogo poena, međutim u završnici su odigrali mnogo bolje i posle prvih deset minuta igre vode sa 23:16.

9' Reglend je ostavio loptu Fajeu, koji je pogodio trojku za 20:16. Džo ima već četiri asistencije. Bobi Braun gubi loptu, Zvezda je zaigrala bolje na kraju prve deonice.

7' Taj Voler je vratio trojku, 14:14. Na drugoj strani Lazić pogađa iz driblinga za 16:16. Kejnig iz teške pozicije pogađa za 16:16.

6' Faje je pogodio za 11:11, a potom je i blokirao šut Mićovića. Beron je promašio šut za tri poena, a Lazić je obezbedio novi napad Zvezde. Ovoga puta Beron pogađa, 14:11.

4' Branko Lazić poentira za 7:9. Mićoviću lopta izlazi iz koša, a onda Beron flouterom izjednačuje, 9:9.

2' Antabija Voler pogađa za dva, 2:7. Bili Beron pogađa trojku na asistenciju Reglenda, 5:7. Reglend nije uspeo da poentira, a na drugoj strani Mićović hvata loptu u napadu i poentira, 5:9.

1' Utakmica je krenula, prvi napad imaju igrači Mornara. Bobi Braun odmah pogađa trojku, 0:3. Zvezda gubi loptu, potom Kejnig pogađa za brzih 0:5. Prve poene za crveno-bele postiže Cirbes, 2:5.