Zvezda sigurna u Novom Sadu protiv Proletera

Izvor: RTS, 02.Nov.2019, 17:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su u Novom Sadu ekipu Proletera sa 2:0 u meču 15. kola Linglong Superlige.
Zvezda je upisala pobedu u Novom Sadu protiv veoma ambiciozne i disciplinovane ekipe Proletera.

Domaćin je uspeo da lidera tabele maksimalno limitira u prvom poluvremenu, u kojem Zvezda nije uspela da stvori veći broj šansi.
U drugom delu utakmice gosti iz Beograda uspeli su da vremenom >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << sve češće razbijaju blok i defanzivni bedem protivnika, što je rezultovalo znatno većim brojem opasnosti pred golom Proletera.
Zvezda je do dva gola stigla na sličan način. u oba navrata prodor se desio po levoj strani, nakon čega je usledio pas u peterac.
Kod prvog gola probio je Simić i asistirao za Garsiju, dok je u drugom Jevtović uspeo da prevari odbranu protivnika i uposli Boaćija.
Zvezda nakon 14 odigranih mečeva ima 13 pobeda i 39 bodova i nalazi se na prvom mestu na tabeli, dok je Proleter sa 16 bodova 11.
Subota: Partizan - Vojvodina 4:0, Proleter - Crvena zvezda 0:2.
Nedelja: Inđija - Javor (13), TSC - Radnički (15), Radnik - Voždovac (15), Rad - Mladost (15), Napredak - Spartak (15) i Mačva - Čukarički (15).
Tabela: Crvena zvezda 39 bodova, Čukarički 32, Vojvodina 30, Partizan 29, TSC 25, Radnički 25, Voždovac 24, Mladost 18, Spartak 18, Javor 16, Proleter 16, Napredak 15, Radnik 14, Inđija 7, Rad 7, Mačva 3.
Ovako je protekao meč:
17.50 – Kraj meča, Zvezda je savladala Proleter sa 2:0, golovima Simića i Boaćija.
17.38 – GOL! Zvezda vodi sa 2:0 od 82. minuta, gol postiže Boaći, samo minut nakon što je ušao u igru. Jevtović je probio po levoj strani, a potom uposlio svog napadača u protivničkom petercu. Zvezda postiže dva veoma slična gola.
17.37 – Novi šut Proletera, Pejić je oprobao udarac sa distance, dobro je intervenisao golman gostiju.
17.28 – Proleter preti po gol Borjana nakon prekida, ali lopta nakon udarca glavom jednog fudbalera domaće ekipe završava malo pored gola Zvezde.
17.15 – GOL! Zvezda vodi od 59. minuta, strelac je Garsija. Simić je pobegao odbrani Proletera, poslao loptu u peterac, odakle je Garsija sprovodi u mrežu.
17.13 – Zvezda pokušava da probije bedem Proletera, ali se domaća ekipa disciplinovano brani.
17.05 – Zvezda preti na startu drugog poluvremenu preko Simića. Pavkov je odložio loptu do krilnog igrača, koji iskosa šutira preko gola.
17.02 – Nastavljen je meč...
16.46 – Kraj prvog poluvremena, nakon 45 minuta nema postignutih golova.
16.30 – Najbolja prilika za Zvezdu u 30. minutu. Posle centaršuta Rodića pokušava Pavkov glavom, ali golman Petrić je na pravom mestu.
16.18 – Nema pogodaka u Novom Sadu. Domaćin je u prvih 20-ak minuta bliži golu, ali osim udaraca sa distance nema izglednijih prilika za gol.
16.00 – Počeo je meč u Novom Sadu.
15.55 – Sastavi timova:
Proleter: Petrić, Tanasin, Leandro, Andrejević, Kovačević, Jovanović, Pejić, Šćepanović, Babić, Marjanović i Mirosavljev.
Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Pankov, Milunović, Rodić, Vulić, Kanjas, Garsija, Marin, Simić i Pavkov.
15.50 – U prvoj utakmici današnjeg programa, Partizan je savladao Vojvodinu sa 4:0.