Simultanka Lorenza Brauna za preokret Zvezde protiv Olimpijakosa

Izvor: RTS, 20.Dec.2019, 19:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Crvene zvezde savladali su posle velikog preokreta ekipu Olimpijakosa sa 88:81, u utakmici 15. kola Evrolige. Gosti imali 12 poena prednosti na poluvremenu, ali je Zvezda dobrom odbranom i uz fantastičnu partiju Lorenza Brauna stigla do šestog trijumfa u takmičenju. Naredni meč crveno-beli igraju protiv Zenita u gostima 27. decembra.
>> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Dva lica pokzala je Crvena zvezda u duelu sa Olimpijakosom, u okviru 15. kola Evrolige. Prvo poluvreme bezidejno, bez odbrane i rešenja, drugo –  fanatično u odbrani, precizno u napadu.

Zvezda je posle velikog preokreta savladala ekipu iz Pireja sa 88:81 i zabeležila šesti trijumf i izjednačila se sa rivalom na tabeli elitnog takmičenja.
Lorenzo Braun odigrao je najbolju partiju u crveno-belom dresu, a utakmicu je završio sa 34 postignuta poena i indeks korisnosti 32. Što je mnogo bitnije, poeni Amerikanca dolazili su u pravom trenutku, kada se ekipa mučila.
Olimpijakos je odlično odigrao prvo poluvreme. Čak 48 postignutih poena, za komotnu prednost od 12 poena na velikom odmoru.
Ipak, kako je počela druga polovina utakmice, bilo je vidljivo da su Šakotini momci izašli na teren znatno angažovanije. Odbrana je funkcionisala perfektno, što je i donelo neke lake poene.

Kada se raspucao i Bili Beron, Zvezda je prednost prebacila na svoju stranu i nije je ispuštala do kraja meča.
Uzalud 21 poen Brendona Pola (pet trojki) i MVP učinak Nikole Milutinova (15 poena, 11 skokova, indeks korisnosti 34), Zvezda je bila nezaustavljiva.
Naredni meč u eliti crveno-beli igraju 27. decembra protiv Zenita u Sankt Peterburgu.
Ovako je protekao meč u Areni:
20.54 – Kraj meča, Zvezda je savladala Olimpijakos sa 88:81.
20.51 – Odužila se utakmica, najviše zahvaljujući nesmotrenim prekršajima Zvezdinih igrača. Crveno-beli imaju osam poena prednosti, Olimpijakos dva bacanja – na 22 sekunde do kraja.
20.41 – Na dva i po minuta do kraja meča Zvezda ima plus osam (82:74), tajm-aut za goste.
20.36 – Lorenzo Braun pogađa uz faul, Zvezda vodi 76:68. Ušli smo u poslednjih pet minuta utakmice.
20.24 – Sada Ročesti pogađa trojku i postavlja konačan rezultat posle tri deonice – 61:61.
Lorenzo Braun igra odličan meč, već je postigao 24 poena. Uz to, Zvezda je značajno podigla agresivnost u odbrani što je donelo rezultat.
Olimpijakos ima bolje raspoređene poena, ali je drastično opao procenat šuta u trećoj četvrtini, Zvezda je uspela da dođe i do vođstva (61:58). Očekuje nas uzbudljiva završnica meča.
20.22 – Trojkom Simanića Zvezda u poslednjem minutu treće deonice stiže do izjednačenja – 58:58.
20.11 – Sredina igre u trećoj četvrtini, Olimpijakos vodi 56:46.
Još jednom je Zvezda uspela da smanji na minus šest (50:44), ali još jednom gosti iz Pireja odbijaju napad beogradske ekipe.
20.02 – Nastavljen je meč.
19.47 – Poluvreme, Olimpijakos vodi 48:36.
Uspela je Zvezda u jednom trenutku da spusti prednost protivnika na prihvatljivih osam poena minusa, ali gosti do poluvremena ponovo odlaze na dvocifrenu razliku.
Zvezda odlično šutira za tri poena (7/14), ali je šut za dva poena očajan (5/17). Olimpijakos koristi sve rupe u odbrani Zvezde, uz odličan procenat šuta iz igre (oko 64%).
Lorenzo Braun je najefikasniji na meču sa 14 poena, na drugoj strani Brendon Pol ima 13. Nikola Milutinov je uz sedam poena zabeležio i sedam skokova.
19.39 – Dženkins pogađa trojku i smanjuje na 39:31, tajm-aut za Olimpijakos.
19.30 – Olimpijakos na sredini druge deonice ubedljivo vodi 37:24.
Odlično igraju gosti, zadržali su visoke procente šuta, Zvezda nema rešenja u odbrani. Na drugoj strani, crveno-beli su pogodili već šest trojki, ali to je premalo kako bi se držao priključak za raspoloženim rivalom.
19.19 – Posle prve četvrtine Olimpijakos vodi 21:16.
Uspeli su crveno-beli iz Pireja da preokrenu rezultat u svoju korist. Zvezda je pogodila četiri trojke, ali samo dva puta za dva poena. Olimpijakos, s druge strane, ima odlične procente šuta, Milutinov je najefikasniji sa pet poena.
19.07 – Dobar početak za domaći tim, koji na sredini prve četvrtine vodi 11:7.
Lorenzo Braun postigao je pet poena, Davidovac i Simanić po tri, na drugoj strani toliko ima Konijaris.
19.00 – Počeo je meč u Štark areni.
18.55 – Prve petorke – Zvezda: Braun, Lazić, Davidovac, Simanić i Kuzmić; Olimpijakos: Spanulis, Konijaris, Papanikolau, Printezis i Milutinov.