Zvezda posle produžetka slavila u Berlinu protiv Albe

Izvor: Beta, 23.Nov.2022, 00:21

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u Berlinu ekipu Albe posle produžetka sa 88:84 (20:19, 17:21, 18:17, 20:18, 13:9) u utakmici devetog kola Evrolige.Posle devet odigranih utakmica, oba tima imaju po tri pobede i šest poraza.Zvezdu je do pobede vodio Luka Vildosa sa 21 poenom, 17 je dodao Nemanja Nedović, dok je Luka Mitrović postigao 15 poena. U timu Albe najbolji je bio Džejlen Smit sa 23 poena, dok je Ben Lamers dodao 12.U neizvesnom meču u Berlinu, oba tima su imala šansu da pitanje pobednika reše posle 40 minuta igre, ali ni Alba ni Zvezda nisu iskoristile poslednji napad pa je meč otišao u produžetak (75:75).Crveno-beli su se bolje snašli u dodatnih pet minuta, a tačku na ovaj meč je praktično stavio Nedović sa četiri vezana poena kojim je doneo svom timu vodjstvo 85:81 na 52 sekunde pre kraja.Zvezda će u narednom kolu Evrolige dočekati Makabi iz Tel Aviva, dok će Alba gostovati Olimpijakosu.
Pogledaj vesti o: Evroliga