Zvezda posle drame poražena od Valensije u Beogradu

Izvor: RTS, 23.Jan.2019, 19:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Beogradu od Valensije 81:82 (17:21, 27:21, 14:22, 23:18) košem Van Rosoma u poslednjim sekundama meča četvrtog kola Top16 faze Evrokupa i znatno umanjila šanse za prolaz među osam najboljih.
Publika u Beogradu imala je priliku da uživa u fantastičnoj utakmici. Tim Milana Tomića u hali "Aleksandar Nikolić" poražen je u neizvesnoj završnici košem Sema van >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Rosoma tri sekunde pre kraja i sada posle četiri kola ima skor 1-3, a Valensija je sa 4-0 prošla među osam najboljih.

U redovima Zvezde blistao je iskusni Grk Stratos Perperoglu sa 26 poena, Filip Čović je imao 13, a ostali su bili daleko ispod nivoa, dok je kod gostiju Crnogorac Bojan Dubljević ubacio 24 poena, osam skokova i pet asistencija. Van Rosom je zabeležio sedam poena uz šest asistencija.
Crveno-beli naredni meč u Evrokupu gostuju Limožu 29. januara.
U ostalim današnjim mečvima postignuti su sledeći rezultati:
Lokomotiva Kubanj – Ulm 88:76
Cedevita – Uniks 83:100
Morabank Andora – Zenit Sankt Petersburg 86:74
Limož – Unikaha 77:78

Tok meča u Beogradu:
20.41 - Kraj meča, Crvena zvezda - Valensija 81:82. Košem Van Rosoma u poslednjim trnucima meča Španska ekipa stiže do pobede u Beogradu. U redovima crveno-belih najefikasniji Stratos Perperoglu sa 26 poena. U redovima Valensije Bojan Dubljević najzapaženiji sa 24 poena, osam skokova i pet asistecija.
20.29 - Filip Čović polaže loptu uz faul za vođstvo Zvezde dva minuta pre kraja meča - 79:77.
20.21 - Koševima Dušana Ristića i Stratosa Perperoglua crveno-beli stižu do izjednačenja -  71:71.
20.13 - Završena je i treća četvrtina, Crvena zvezda - Valensija 58:64. Crveno-beli su slabije odigrali ovu deonicu koju su gosti dobili 22:14. Dubljević nezaustavljiv sa 24 poena.
20.00 - Tomić prinuđen da zatraži tajm-aut, Zvezda loše započinje drugo poluvreme - 55:48 vodi gostujuća ekipa.
19.56 - Džo Regland krade loptu i postiže svoje prve poene na meču na startu treće četvrtine - 46:42.
19.40 - Poluvreme u Beogradu, Crvena zvezda vodi protiv Valensije 44:42. Crveno-bele predvodi fantastični Stratos Perperoglu sa 18 poena. Filip Čović je postigao šest (dve trojke). Za goste iz Španije Bojan Dubljević je postigao 15 poena (tri trojke).
19.26 - Zvezda posle prvih pet minuta druge četvrtine vodi sa 30:27.
19.21 - Trojkom Bilija Berona u drugom minutu druge četvrtine crveno-beli po prvi put vode na meču - 23:21.
19.16 - Majkl Odžo znažnim zakucavanjem otvara drugu deonicu - 19:21.
19.14 - Završena je prva četvrtina, Valensija vodi u Beogradu protiv Zvezde 21:17.
19.12 - Crveno-beli sa dve trojke Stratosa Perperoglua stižu na četiri poena zaostatka 18:14.
19.08 - Valensija je bolje otvorila meč i posle prvih pet minuta vodi sa 14:6. Bojan Dubljević je postigao već 10 poena uz perfektan šut iz igre i dve postignute trojke.
19.00Počeo je meč u Beogradu. Zvezdina petorka na terenu: Cirbes, Simanić, Dobrić, Beron i Regland. Gosti iz Španije u sastavu: Dubljević, Abalde, Sastre, Labejri i Van Rosom.
18.50 - Igrači Crvene zvezde i Valensije zagrevaju se terenu hale "Aleksandar Nikolić"...