Zvezda sa pet golova u Surdulici prebolela Totenhem

Izvor: RTS, 26.Okt.2019, 13:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su na gostovanju u Surdulici ekipu Radnika sa 5:0 u meču 13. kola Linglong Superlige. Vojvodina i Javor odigrali su nerešeno 2:2, Radnički iz Niša slavio protiv Rada 2:1, Mačva na svom terenu poražena od ekipe Mladosti.
Crvena zvezda tradicionalno je ubedljivo savladala ekipu Radnika iz Surdulice.

Ovoga puta, u okviru 13. kola Linglong Superlige, šampion >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << prvenstva slavio je sa 5:0.
Uprkos dobroj igri gostiju, meč su obeležili kiksevi odbrane Radnika.
Zvezda je povela u šestom minutu, kada je Pavkov bio siguran sa bele tačke, pošto je golman Kostić oborio Bena.
Samo šest minuta kasnije Vukanović je povisio na 2:0. Ponovo je loše bila postavljena odbrana Radnika, a krilni fudbaler Zvezde je uspeo da izbori poziciju za šut, a potom i zatrese mrežu.
Nova greška Radnika u odbrani i novi gol za Zvezdu viđen je u 38. minutu. Katastrofalno je reagovao golman Kostić u situaciji kada je trebao da ispuca loptu, a umesto toga "pronašao" Bena koji postiže poslednji gol u prvom poluvremenu.

U drugom delu igralo se u slabijem intenzitetu, ali su viđena još dva gola u mreži domaće ekipe.
U 57. minutu Ben je novi penal pretvorio u gol, pošto je prethodno Marković igrao rukom u svom šesnaestercu.
Konačnih 5:0 postavio je prelepim golom Mateo Garsija u 65. minutu.
Zvezda je upisala 11 pobedu u 12 odigranih mečeva i nalazi se na prvom mestu na tabeli. Radnik je 13. sa 11 bodova.
U ostalim današnjim mečevima 13. kola postignuti su rezultati:
Mačva - Mladost 0:1
Rad - Radnički Niš 1:2
Vojvodina - Javor 2:2
Petak: Napredak - Voždovac 1:1
Nedelja: Inđija - Čukarički (13.00), Partizan - Spartak (16.00), TSC - Proleter (18.00).
Tabela: Crvena zvezda 33 boda, Vojvodina 27, Čukarički 26, Radnički Niš 25, TSC 24, Partizan 23, Voždovac 21, Mladost 18, Proleter 15, Spartak 15, Javor 13, Napredak 12, Radnik 11, Inđija 7, Rad 7, Mačva 3.
Ovako je protekao meč:
17.17 – Kraj meča, ubedljiv trijumf Zvezde u Surdulici nad Radnikom od 5:0.
16.51 – GOL! Garsija postiže gol u 65. minutu. Pavkov je uposlio Argentinca koji je pobegao odbrani domaće ekipe, da bi potom kao na futsalu reagovao u šesnaestercu i matirao golmana Radnika.
16.44 – GOL! Ben je strelac sa bele tačke, Zvezda vodi sa 4:0 od 57. minuta.
16.43 – Novi penal za Zvezdu, Marković je igrao rukom, nakon centaršuta Vukanovića sa desne strane.
16.31 – Nastavljen je meč...
16.16 – Završeno je prvo poluvreme, nakon kojeg Crvena zvezda vodi protiv Radnika sa 3:0.
16.08 – GOL! Zvezda vodi sa 3:0 od 38. minuta, Ben je postigao gol. Nova velika greška golmana domaće ekipe, koji je umesto da ispuca loptu, pogodio Bena koji je bio ispred njega, a fudbaler Zvezde je bez većih muka zatresao mrežu u nastavku.
16.03 – Garsija preti po gol Radnika, dobar prodor Argentinca po desnoj strani, potom i udarac, koji ide pored gola Kostića.
15.58 – U dva navrata preti Radnik, prvo je Bojić iz prekida u 17. minutu odlično šutirao, da bi deset minuta kasnije udarac glavom oprobao Marković. U oba navrata odlično je reagovao golman gostiju Popović.
15.42 – GOL! Vukanović u 13. minutu donosi Zvezdi prednost od 2:0. Krilni fudbaler crveno-belih uspeo je da pobegne zbunjenim defanzivcima domaće ekipe, a potom i da savlada golmana Radnika.
15.36 – GOL! Milan Pavkov je siguran sa bele tačke u šestom minutu.
15.35 – Jedanaestetac za Zvezdu, Ben koristi grešku odbrane, a potom i loš start golmana Kostića.