ZVEZDINO HOKEJAŠKO KRUNISANjE: Crveno-beli pobedom protiv Čukaričkog dominantno završili jesenji deo

Izvor: Večernje novosti, 17.Dec.2018, 02:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras kao gosti Čukarički sa 2:1, u utakmici 21. kola Super lige Srbije, poslednjeg u jesenjem delu šampionata CRVENA zvezda je pobedom na Banovom Brdu završila prvi deo sezone i na uverljiv način potvrdila jesenju titulu! U hokejaškim uslovima, na zaleđenoj podlozi opasanoj sa po tri metra snega kao „bandom“ (ograda hokeja), crveno-beli su u pet puta pomeranoj >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << utakmici, temperaturi od minus tri u 19,30 (tada počela), bili bolji od Čukaričkog 2:1 (2:1) i pobednički završili godinu sa 59 osvojenih bodova, 12 više od niškog Radničkog koji će svoj meč igrati sutra.Odlučni da na odmor odu pobednički, fudbaleri Crvene zvezde diktirali su tempo od samog starta, bili rastrčani ali su pred sobom imali odlličnog golmana Nemanju Stevanovića koji je odbranio sve što se odbraniti može, čak i penal Benu u 48. minutu. Posle šansi Boaćija, šuteva Ebilisija, Bena, promrzli navijači na Banovom brdu od 24. do 30. minuta videli su sve golove. Prvo je Docić zaboravio da nema štap za hokej, lopta mu je pobegla, Ebislio je gurnio do Boaćija koga je oborio Puškarić. PROČITAJTE JOŠ: KRAJ: Čukarički - Zvezda 1:2BULATOVIĆ: ZAVRŠIĆE SE... DIREKTOR Superlige Vladimir Bulatović zahvalio je Čukaričkom i Crvenoj zvezdi na uloženom trudu da se meč večeras odigra, a istakao je da će se celo kolo završiti sutra. - Uslovi nisu bili regularni zbog velikog snega, neki mečevi su morali da se odlažu, ali sutra ćemo završiti regularno prvi deo sezone. Tereni u Zemunu, Lučanima i Kruševcu su u funkciji. Bilo je napeto, klubovima se zahvaljujem na uloženom trudu – istakao je Bulatović. Ben je nadmudrio golmana za svoj 10. ligaški gol. Trgao se domaćin, Ovusu je tokom celog meča pravio problema Gobeljiću, odlično je zavrnuo loptu ka Luki Stojanoviću za šah-mat. Kraj šestominutnog vatrometa golova, koga su često prekidali grudve sa tribina, stavio je najbolji sinoć Ričmond Boaći. Nenad Krstičić je odradio sjajan posao, oduzeo je loptu na centru, prošao u slalomu dve prepreke, a napadač iz Gane je zatresao mrežu.- Čestitam svima koji su omogućili da teren bude kakav je bio. Radili su dva dana. Utakmica je bila sadržajna, kvalitetna koliko se moglo, pobedili smo zasluženo. Idemo na odmor u dobrom raspoloženju – rekao je trener Zvezde Vladan Milojević.U ovim uslovima Zvezda je imala šansu da u 49. minutu reši sve dileme jer je Boris Kopitović zaradio drugi žuti karton zbog penala nad Ebislijom koga je sjajno uposlio Boaći. Stevanović je pročitao Bena, svi napori domaćina da izjendači, a Zvezde da trećim golom reši meč, ostali su bezuspešni pa je ostalo oni 1:2 iz prvih 45 minuta.PROČITAJTE JOŠ: ODLAZAK ZVEZDINE LEGENDE: Preminuo Dušan Staja Nikolić -Nemam mojim igračima ništa da zamerim. Nismo Zvezdi mogli da pariramo sa desetoricom mada smo pokušavali. Zadovoljan sam onim što je Čukarički pružio ove jeseni – istakao je trener Čukaričkog Simo Krunić koji je u svlačionicu otišao iznerviran nekim odlukama solidnog sudije Lukića.ČUKARIČKI – C. ZVEZDA 1:2 (1:2)STRELCI: Stojanović u 28. Za Čukarički, a Ben u 24. i Boaći u 30. minutu za Crvenu zvezdu. Stadion: Čukaričkog. Gledalaca: 800. Sudija: Lazar Lukić (Beograd). Crveni karton: Kopitović (Čukarički) u 48. minutu.ČUKARIČKI: N. Stevanović 7,5 – M. Stevanović 6,5, Šapić 6, Puškarić 6, Bogosavac 6,5 – Kopitović 5, Đorđević 6,5 (od 83. Vidosavljević -)- Ovusu 7, Docić 5,5, L. Stojanović 6,5 (od 78. Tedić ) – Mudrinski 6,5. CRVENA ZVEZDA: Borjan 7 – Stojković 7, Savić 7, Degenek 7, Gobeljić 6 – Jovičić 7, Krstičić 7 (od 46. Jovančić 7)– Ben 7, Ebislio 7 (od 82. Čaušić -), Simić 7 (od 90+1. Jevtović -) – Boaći 7,5.IGRAČ UTAKMICE: Ričmond Boaći (C. Zvezda)ZAJEDNIČKI ČISTILI TEREN MEČ na Banovom brdu večeras je bio više puta pomeran, na kraju je počeo u 19.30 časova jer su tek tada ljudi iz Čukaričkog, ali i Crvene zvezde uspeli da očiste teren.Najveći problem predstavljalo je što snežni nanos od preko 30 santimetara nije mogao da se ukloni van stadiona. Zvezda je poslala u pomoć sve svoje ljude i mehanizaciju oko podneva, sneg se odlagao sa strane, ali je taj proces sporo išao. U toj trci sa vremenom, uz tri pomeranja, uz pomoć i igrača oba tima koji su se dohvatili lopte (Degenek, Simić...) i pomogli da se teren dovede u stanje za igru iako je na kraju bio pravi hokejaški: ledena ploča sa tri metra snega kao ogradom.