ZVEZDINO ČUDO U BEOGRADU: Pavkov izrešetao mrežu vicešampiona Evrope

Izvor: Večernje novosti, 06.Nov.2018, 23:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

ZVEZDINO ČUDO U BEOGRADU: Pavkov "izrešetao" mrežu vicešampiona Evrope

Napadač crveno-belih sa dva fantastična gola doneo srpskom prvaku veliki trijumf protiv Liverpula GRANDIOZNO, čudesno veče Milana Pavkova, fudbalera i navijača Crvene zvezde. Desilo se i to čudo, srpski prvak je napravio nešto u šta je malo ko verovao. Dva koplja snažnog momka iz Begeča oborila su fudbalsku aždaju u liku vicešampiona Evrope u četvrtom kolu Lige šampiona: Crvena >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << zvezda – Liverpul 2:0 (2:0).Padali su i drugi velikani u predivnom paklu „Marakane , ali ovaj kao da se desio u nekom filmu naučne fantastike. Posle dva teška poraza na „Parku prinčeva“ i „Enfilda“, crveno-beli su se izdigli iz pepela i pred svojim navijačima pokazali kako se bori i igra sa najskupljima i najboljima. Hrabrost, pamet, srce... Sve su imali Milojevićevi specijalci u tom prvom poluvremenu. I ono što je najvažnije, super heroja Milana Pavkova. Prvi put je dobio šansu da počne meč od starta. I kako ju je samo iskoristio. Štoper Van Dajk, vredan 60 miliona evra nije znao šta ga je snašlo u klinču sa ovim momkom, do sada anonimcem. Da je opasno a tajno oružje videlo se i u Salcburgu kada je ulaskom napravio preokret . Protiv Liverpula je delovao kao supermen. U 22. minutu kod kornera nadskočio je sve u svom okruženju i glavom zakucao loptu u mrežu. Na stadionu trans. A kada je sedam minuta kasnije napravio majstoriju sličnu kao Žigić protiv Rome, samo desnom nogom, navijači su na stadionu počeli da se grle i ljube. Je li ovo moguće. Kakav je to bio projektil sa 20 metara pod prečku. Nestvaran, fantastičan. Sigurno je u čudu bio i golman gostiju Alison, najskuplji čuvar mreže na svetu. Trener Crvene zvezde Vladan Milojević odlučio se za odvažnu varijantu, sa dvojicom novih startera, pored Pavkova u manevru je uneo i drskost i smirenost, prava i brza rešenja. Hrabro je i pametno Zvezda krenula, u ritmu „grmljavine“ sa svih tribina. U 9. minutu Marinu je falio jači šut iz solidne pozicije. Za tri kornera izborili su se crveno beli u tom periodu, u 16. minutu Vujadin Savić je šutirao pored gola. To je bio uvod u slavlje, posle četvrtog kornera u 22. mintu Pavkov je proradio prvi put, ubrzo još jednom.Liverpul se od starta sezone nije našao u ovakvoj situaciji. Harizmatični i inteligentni trener gostiju Jirgen Klop je doneo sjajnu odluku da ostavi kod kuće sitnog provokatora Đerdana Šaćirija. Umesto Firmina ubacio je Staridža, koji je pre Zvezdinog vođstva promašio dobru priliku. Kod 2:0 Klop je nekiliko puta ustajao sa klupe, davao savete igračima kod prekida. Salah i drugovi su nekoliko puta samo dva, tri dodira sa loptom stizali u dobre prilike, ali do kraja prvog poluvremea nisu ugrozili Borjana.Hoće li Zvezda izdržati u nastavku, može li da odoli silnim napadima ranjenih i razjarenih gostiju? Klop je video da je vrag odneo šalu i u pauzi pravi dvostruku zamenu, vratio je Firmina, izveo Staridža, a umesto Aleksandera Arnolda ušao je Gomez. Ginuli su hrabri Zvezdini igrači za svaku loptu, a u toj lavovskoj borbi povredio se Filip Stojković. Ekipa se povukla, ali nije uzmicala. Do 70. minuta Liverpul je samo kružio, kružio, ali ništa nije konkretno uradio. Tada se probudio Salah i sa dva udarca opasno zapretio, ali nije pogodio. Najbolji igrač redsa malo toga je pokazao, slabo se video, kao i njegovi saigrači. Minuti su se otezali, gostujući igrači u ljubičastim dresovima su stezali sve više obruč. Bilo je i „čupavih“, pomalo paničnih situacija, ali su se svi Zvezdini junaci borili fanatično, svi kao jedan. Takva je bila i podrška sa tribina. U 82. minutu na semaforu sija i dalje velikih 2:0, stadio odzvanja: „U boj krenite junaci svi, krente i ne žalte život svoj...“ Liverpul napada, sve više haotično. I Nemoćno. Ni u sudijskoj nadoknadi od pet minuta nisu uspeli. Ovo je prva, istorijska pobeda nekog srpskog tima u Ligi šampiona. Crveno-beli su na spektakularan način bacili Liverpul na kolena, ovom pobedom zaradili 2.700 000 evra. Ali od tih para, mnogo je veći ponos i čast zbog ovakvog podviga. Svaka čast Zvezdo.CRVENA ZVEZDA – LIVERPUL 2:0 (2:0)STRELAC: Pavkov u 22. i 29. minutu. Stadion: „Rajko Mitić“. Gledalaca: 52.000. Sudija: Antonio Mateu Lahoz (Španija) 7. C. ZVEZDA: Borjan 8 – Stojković 8,5 (od 59. Gobeljić 8), Degenek 9 Savić 9, Rodić 8,5 – Jovančić 9, Krstičić 8,5 (od 73. Jovičić 8) – Srnić 8,5, Ben 8,5, Marin 8,5 (od 62. Čaušić 8 – Pavkov 9,5. LIVERPUL: Alison 6 – Arnold 6 (od 46. Gomez 6), Matip 6, Van Dajk 6, Robertson 6 – Vajnaldum 6, Milner 6, Lalana 6 (od 79. Origi -) – Mane 7, Salah 6, Staridž 6 (od 46. Firmino 6). IGRAČ UTAKMICE: Milan Pavkov (C. zvezda). OVACIJE LEGENDAMA PRE 45 godina, Crvena zvezda je bila bauk za Liverpul. Predvođeni legendarnim stručnjakom Miljanom Miljanićem, crveno-beli su pobedili redse u duelima osmine finala Kupa šampiona po 2:1, i u Beogradu, i na “Enfildu“. Zato je iskorišćena prava prilika da se sinoć pred početak utakmice ožive sećanja te prelepe uspomene i još jednom oda priznanje Zvezdinim igračima iz te generacije, a sada legendama kluba. Navijači su ovacijama i aplauzima ispratili Dojčinovskog, Karasija, Aćimovića, Petrović Pižona, Coleta Jankovića. I oni su za vreme obilaska počasnog kruga ispraćeni aplauzima, baš kao i asovi iz Barija pred utakmicu sa Napolijem.
Pogledaj vesti o: Crvena Zvezda,   Fudbal