ZVEZDA IGRALA, KOPENHAGEN PROFITIRAO: Sudija pogurao Dance i zakomplikovao crveno-belima put ka Ligi šampiona

Izvor: Večernje novosti, 07.Avg.2019, 00:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Crvene zvezde igrali su večeras u Beogradu nerešeno 1:1 sa Kopenhagenom, u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona UMESTO zaslužene pobede – samo remi. Umesto da se ponovo priča o Milanu Pavkovu i njegovom majstorskom golu, Marinovim briljantnim dodavanjima, u prvom planu su iskočile sudijske odluke. „UEFA mafija, UEFA mafija“ – skandiralo je 40.000 ogorčenih >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << navijača posle utakmice. Crvena zvezda je bila bolja od Kopenhagena, ali je dobila „stop“ od portugalskog sudije Martinsa, koji je gostima dodelio sumnjiv penal u 83. minutu za izjednačenje – 1:1. Kopenhagen je sada u boljoj poziciji pred revanš, sledećeg utorka na „Parken stadionu“, ali treba podsetiti da su crveno-beli i prošle sezone prolazili Trnavu i Salcburg posle nerešenog rezultata kod kuće.U najvažnijoj utakmici sezone, Zvezdini fudbaleri su pokazali ratnički karakter, onaj poznati plamen u očima. Vodili su do pred sam kraj, a onda su ih slomile dve sporne sudijske presude. Gosti do 84. minuta nisu napravili pravu priliku, a tada je Biel posle duela sa Jovančiće pao kao da skače u bazen. Arbitar Martins jedva je dočekao ovaj trenutak i odmah je pokazao na belu tačku, sa koje Vind pogađa. Međutim, pet minuta kasnije, kada je Ben fauliran u kaznenom prostoru Danaca, pištaljka je ostala nema, a bes je sa tribina kipteo kao vulkan. Zvezda je napadala u finišu, ali do pobedonsonog gola nije stigla. Zaslužila je više od 1:1. PROČITAJTE JOŠ: OPRAVDANO ILI NE? Kako je portugalski sudija razbesneo 40.000 zvezdaša?Vladan Milojević opredelio se da od starta gurne Milana Pavkova kao najisturenijeg igrača, da visok i snažan skače i razbija čvstu dansku defanzivnu liniju. Pavkov je bio i glavni orijentir, prema kome su išle sve visoke lopte. Roviti Ben je ostao na klupi, što je bio i najveći hedikep. Zamenio ga je Aleksa Vukanović, momak željan igre i dokazivanja. Prvi put je uz Milunovića u štoperskom tandemu zaigrao povratnike Degenek. I sve je od starta funkcionisalo dobro i precizno u Zvezdinoj igri. U tvrdoj, pozicionoj igri, tražila se i najmanja pukotina u debelom danskom zidu ispred golmana Gritebusta , svaka poluprilka je bila zlata vredna, a šansa za gol kao dobitak na lutriji. U tom fajtu, Zvezda je kao u boks meču mnogo više udarala i dobijala poene, najviše zbog lucidnih proigravanja Marka Marina.U 25. Jovančićev udarac pored stative, Marinov projektil u 30. fijuče iznad prečke. Zvezda je mnogo opasnija u prvom poluvremenu, fali pravi završni udarac. Kao što se očekivalo, Kopenhagen se kvalitetno branio, pokušavao ponekad da uzvrati i uglavnom je pretio centaršutevima sa bokova. Razvlačili su utakmicu, značalački je usporavali i pretvarali u uspavanku. U tome im je u prvom poluvremenu asistirao slabi portugalski sudija Martins, čestim seckanjima i blagim navlačenjem kod presuđivanja faulova. Time je iritirao navijače pa se već tada sa tribina zaorilo „UEFA mafija!“. I baš kada su mislili da im je uspelo da zatvore sve prilaze golu, dobili su Danci snažnan aperkat u bradu. U pravom trenutku, u 44. minutu Milan Pavkov je opet tamo gde treba i sa petnaestak metara, malo i uz pomoć bloka, lobuje Gritebusta za velikih 1:0 na poluvremenu. PROČITAJTE JOŠ: KRAJ: Zvezda - Kopenhagen 1:1Međutim, Pavkov se već u drugom minutu uhvatio za ložu, sa stisnutim zubima je izdržao čitavo poluvremen, pa ga je u nastavku zamenio Boaći.Gosti su u drugom delu agilniji, a Zvezda „ujeda“ iz kontri. Jedna od opasnijih je bila kada je Marin u 50. proigrao Boaćija, a njegov udarac glavom otišao pored stative. I u 80. isti su akteri, kao i ishod akcije. Kopenhagen je pretio, bezopasno, sve do tog 84. minuta, kada ih je i sudija „pogledao“. Taj penal bacio je veliku senku na ovaj meč i progutao zasluženo slavlje Zvezdinih igrača.C. ZVEZDA – KOPENHAGEN 1:1 (1:0)STRELCI: Pavkov u 44. minutu, a Vind u 84.(iz jedanaesteca) za Kopenhagen Stadion: „Rajko Mitić“. Gledalaca: 40.812. Sudija: T. Martins (Portugalija) 5.C. ZVEZDA: Borjan 7 – Gobeljić 6,5, Milunović 7, Degenek 7, Rodić 6,5 (od 65. Žander - )– Kanjas 6,5, Jovančić 7 – Ivanić 6,5, Vukanović 6,5 (od 76. Ben -), Marin 7,5 – Pavkov 7,5 (od 46. Boaći 6,5).KOPENHAGEN: Gritebust 6 – Varela 6, Papajanopulos 6, Nelson 6, Oviedo 6 (od 72. Bengtson -) – Zeka 6, Stage 6, Holse 6 (od 86. Bartolec-), Fišer 6 (od 64. Biel) – Vind 6,5, Ndoje 6,5.IGRAČ UTAKMICE: Milan Pavkov (C. zvezda)EVROPSKO VEČE „DELIJA“EVROPSKO veče na „Marakani“.Verna armija navijača Crvene zvezde jenapravila fenomenalan ambijent i pružila fantastičnu podršku svojim ljubimcima. Kako ekipa podiže formu ove sezone, tako su i oni podizali ton, iz utakmicu u utakmicu. Na tribinama je oko 40.000 navijača napravilo sjajnu žurku. Koreografija na severu prenela je jasnu poruku – uplašenu maskotu Kopenhagena sa natpisom „Lav u našoj džungli“. Na istočnoj tribini okačen je veliki transparent u bojama srpske zastave i natpisom: „Herceg Novi brani Kosmet“. Oko 250 gostujućih fanova, izolovanih na južnoj tribini, utopili su se u grotlo „Marakane“ , mogli da se dive i uče kako se bodri i voli svoj klub

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.