Zvezdin uragan u drugom poluvremenu za preokret i 100+ bodova

Izvor: B92, 09.Maj.2021, 17:41

Zvezdin "uragan" u drugom poluvremenu za preokret i 100+ bodova

Crvena zvezda deklasirala je Zlatibor 6:1 (0:1), u meču 36. kola Superlige Srbije.

Dejan Stanković ostavio je najbolje igrače na klupi za meč sa Zlatiborom i to se nije ispostavilo kao dobra ideja, pošto su crveno-beli odigrali jedno od najslabijih poluvremena ove sezone.

Do pobede su došli kanonadom u drugom poluvremenu, kada su na teren ušli Ivanić, Pavkov, a kasnije i Kanga.

Zvezda >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u prvom poluvremenu nije imala nijednu pravu priliku i nikako nije uspevala da ugrozi gostujućeg golmana.

Pritiskali su, pokušavali, ali nije bilo nijedne prave šanse. Zlatibor je svoju šansu čekao iz kontre i prekida.

I upravo su posle jedne situacije posle prekida došli do vođstva.

Šampiona Srbije šokirao je Stefan Vukić, koji je postigao vodeći gol u 26. minutu.

Spoljnim delom stopala pogodio je rašlje sa ivice kaznenog i matirao Zorana Popovića za vođstvo Zlatibora.

Odmah na startu drugog poluvremena u igru ulaze Mirko Ivanić i Milan Pavkov.

Ivanić je za dva minuta postigao dva gola i doneo prednost Crvenoj zvezdi.

Pogađao je u 47. i 49. minutu za potpuni preokret.

U listu strelaca upisuje se i Veljko Nikolić u 55. minutu, kada je preciznim udarcem pogodio donji levi ugao.

To je bio treći gol Zvezde za deset minuta u drugom delu igre.

Pogađali su i Gavrić u 67. i Kanga u 70. minutu.

Zlatibor je ostao sa igračem manje u 74. minutu, kada je Lambulić kao poslednji igrač odbrane srušio Falčinelija sa leđa i dobio direktan crveni karton.

Tačku na meč stavlja Milan Pavkov u 85. minutu, kada je pogodio za 6:1.

Zvezda je na kraju ispunila cilj – prešli su 100 bodova i postigli su 100+ golova.

Meč ste mogli da pratite uživo putem našeg LIVE BLOG-a.