Ubedljiv poraz Zvezde od Fenera na otvaranju evroligaške sezone

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 02.Okt.2020, 04:50

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na gostovanju u Istanbulu od ekipe Fenerbahčea sa 77:61 u meču prvog kola Evrolige. Srpska ekipa porazom otvara novu sezonu.

Zvezda je relativno lako poražena na gostovanju u Istabulu od ekipe Fenerbahčea.

Saša Obradović debitovao je na klupi srpske ekipe porazom i ima dosta razloga da bude nezadovoljan nakon prvog meča u sezoni.

Zvezda je veoma dobro >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << ušla u meč, igrala čvrstu odbranu na jednoj strani terena, da bi na drugoj imala tečan napad, iz kojeg je pogađala otvorene šuteve.

Ipak, pri rezutlatu vođstvu 10:5 za Zvezdu, trener Fenera Kokoškov traži tajm-aut i od tog trenutka, pa sve do kraja meča, Fener je bio bolja ekipa.

Na krilima Ulanovasa, Diksona i De Koloa, turski tim stiže do osetnije razlike u iznosu od 32:25 u drugoj četvrtini.

Crvena zvezda velike probleme imala je u napadu, pošto je bilo perioda od pet i više minuta kada nisu postizali poene, već u posedu za posedom gubili lopte.

Fener je znao da kazni toliki prazan hod i na poluvreme ode sa 12 poena prednosti.

Koliko se Zvezda mučila u napadu govori i podatak da su kombinovano u drugoj i trećoj četvrtini postigli 21 poen (deset u drugoj, 11 u trećoj deonici).

Početkom poslednje četvrtine, Fener stiže i do maksimalnih 20 poena prednosti i nagoveštava da utakmica neće ući u neizvesnu završnicu.

Crveno-beli uspeli su mini-serijom da smanje deficit na 11 poena u jednom trenutku, ali je turska ekipa lako odbila nalet Zvezde i upisala trijumf.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Braun sa 17, Ulanovas sa 13 i De Kolo sa 12 postignutih poena.

U redovima Zvezde jedini dvocifreni bili su Lojd, koji je postigao 15 i Hol, koji je meč završio sa 12 poena.

Crveno-beli naredni meč u okviru Evrolige igraju 9. oktobra protiv Baskonije u Beogradu.