SUPERLIGA: Zvezdina TROJKA u Kruševcu, Gobeljićeva GOLČINA za početak, a Jevtovićeva za kraj (VIDEO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 26.Sep.2018, 18:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Glavni sudija bio je Zoran Široki.

Fudbaleri Crvene zvezde upisali su novu pobedu u Superligi Srbije, u Kruševcu, protiv Napretka. Branilac titule je pobedio sa 3:0, a golove su dali Marko Gobeljić, Veljko Simić i Milan Jevtović. Zaostala utakmica 5. kola je praktično bila rešena već u 20. minutu, kada je Veljko Simić odlično završio akciju. Pre toga, u 16. minutu, prelep gol dao je Marko Gobeljić. Konačan rezultat u samoj završnici je postavio rezervista Milan >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << Jevtović, efektnim golom iz slobodnog udarca. Sada je Zvezda na vrhu tabele sa 25 bodova iz devet utakmica, dok najbliži pratioci Radnički i Partizan imaju po 20.

MILOJEVIĆ POSLE NAPRETKA: Poveli smo na vreme, posle je sve bilo lakše

Šef struke beogradskih crveno-belih Vladan Milojević napravio je nekoliko promena u odnosu na startere u 158. Večitom derbiju (1:1), pa su tako starteri bili: Borjan, Stojković, Babić, Degenek, Gobeljić, Jovičić, Jovančić, Ben, Ebisilio, Simić i Pavkov. Prilično brzo, Zvezda je došla do prednosti i tako "presekla" domaćina koji je tokom prvih 15-ak minuta napadao gol Milana Borjana. U nastavku meča, (kasnije se saznalo) ekipu sa klupe nije vodio Milorad Kosanović već pomoćnici, a u 50. minutu viđena je sporna situacija, kada je Milan Borjan izašao iz kaznenog i loptu zaustavio rukom. Igrači i navijači su tražili isključenje, ali je Zoran Široki dao (samo) žuti karton čuvaru mreže Zvezde. U nastavku meča, oba tima imala su prilike, ali se na promenu rezultata čekalo do 88. minuta. Tada je Milan Jevtović, iskoristio šansu koji je dobio i "stavio tačku na i" lepim golom.

Za vikend Zvezda će u 10. kolu ugostiti Mladost, a Napredak će igrati sa Čukaričkim. A Zvezdu, već u sredu očekuje duel Lige šampiona sa Pari Sen Žermenom, u Parizu.

A kako je bilo iz minuta u minut, pročitajte u nastavku teksta...

Fudbaleri Napretka i Crvene zvezde igraju zaostalu utakmicu 5. kola Superlige Srbije, a dešavanja sa stadiona u Kruševcu UŽIVO možete da pratite na portalu Srbija Danas.

TOK UTAKMICE.

KRAJ.

90+2. minut - Umesto Bena Meleg.

90+1. minut - Jevtović pokušava, ali brani Petrović.

89. minut - Nekoliko pokušaja igrača Napretka, ali svaki izblokiran.

88. minut - Posle kontre Zvezde, Ben je oboren. Jevtović izvodi "slobodnjak" i sada je 3:0 za Zvezdu.

87. minut - Greška Borjana, ali Jović ne koristi taj "poklon".

85. minut - Umesto Eskića Jović.

83. minut - Umesto Ebisilija Milić.

81. minut - Vukanović ulazi u kazneni sa desne strane, a onda ni dodavanje ni šut. Borjan to koristi i hvata loptu. Odlična prilika odlazi u nepovrat.

79. minut - Eskić glavom i pogađa prečku.

78. minut - Vulić sa nekoliko metara glavom, posle centaršuta Alivodića. Slabo, i Borjan hvata.

76. minut - Umesto Simića Jevtović.

Sprema se Jevtović.

72. minut - Ben po desnoj strani, ubacuje u kazneni prostor, ali sa nekoliko metara očajna završnica Jovičića. U sledećem napadu, na drugoj strani, neuspešan pokušaj Alivodića.

65. minut - Alivodić sa leve strane, Borjan u korner izbacuje.

59. minut - Prva izmena. Umesto Zeca Alivodić.

58. minut - Ebisilio se desne strane, ali Bena pogađa u glavu. Gol-aut.

50. minut - Žuti za Borjana. Navijači skandiraju "lopovi...". Golman Zvezde istrčava van kaznenog i zaustavlja loptu rukom. Navijači i igrači Napretka traže isključenje jer je Borjan zaustavio napad. Ndiaje dobija žuti zbog prigovora. Izveden indirektan udarac. Nema opasnosti po gol Zvezde.

48. minut - Novi prekid. Ndiaje i Gobeljić u duelu. Ukazuje im se pomoć.

Nastavlja se meč.

Kraći prekid, zbog bakljade Delija.

Nema promena.

POLUVREME

44. minut - Jovančić sa 20-ak metara, ali neprecizan.

34. minut - Žuti karton za Veškovca. Prvi na utakmici.

31. minut - Simić pokušava, ali preko gola.

30. minut - Vukanović u kaznenom Zvezde, ali je izblokiran njegov pokušaj.

20. minut - GOL! Simić iskosa sa leve strane i 2:0 za Zvezdu, asistent je Ben.

20' GOOOOL! Simić - 0:2! Krilni napadač udvostručio je presnost Zvezde na asistenciju Bena!

[0:2]

🔴⚪#fkcz #napczv

— FK Crvena zvezda (@crvenazvezdafk) September 26, 2018

16. minut - GOL! Predivan gol Marka Gobeljića. Zvezda vodi sa 1:0. Golman Petrović nemoćan. Igrači Napretka su pustili Zvezdinog defanzivca koji je raspalio po lopti, sa 30-ak metara.

11. minut - Posle kornera, Ben ne uspeva da zahvati loptu.

8. minut - Posle kornera, Vulić glavom, ali preko gola.

Domaćin u crvenoj, a gosti u plavoj opremi.

NAPREDAK - CRVENA ZVEZDA 0:3

STRELCI: Gobeljić 16, Simić 20, Jevtović 88.

STADION: "Mladost" u Kruševcu

SUDIJA: Zoran Široki

NAPREDAK: Petrović, Boranijašević, Veškovac, Ostojić, Petrović, Eskić, Kostić, Ndiaje, Vulić, Vukanović, Zec (od 59. Alivodić).

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Babić, Degenek, Gobeljić, Jovičić, Jovančić, Ben (od 90+2. Meleg), Ebisilio (od 83. Milić), Simić (od 76. Jevtović), Pavkov.