SUPERLIGA: Milojević mu dao šansu, on je opet iskoristio, Zvezda sigurna u Šapcu (VIDEO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 28.Okt.2018, 17:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sudija je bio Ilija Brdar.

Crvena zvezda se vraća sa gostovanja u Šapcu sa tri boda. U utakmici 13. kola Superlige Srbije u duelu Mačve i gostiju iz Beograda, bilo je 2:0 zahvaljujući golovima Milana Pavkova i Dušana Jovančića. Na taj način, branilac titule učvrstio se na prvom mestu sa 37 boodova, dok je Mačva ostala na 13. Takođe, Zvezda je povećala prednost u odnosu na najvećeg rivala na "+11". Već u sredu biće odigrani dueli 14. kola, Zvezda - OFK >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << Bačka i Radnički - Mačva.

Kako je bilo iz minuta u minut, pročitajte i nastavku teksta.

Fudbaleri Mačve i Crvene zvezde igraju pretposlednju utakmicu 13. kola Superlige Srbije, a dešavanja iz Šapca možete UŽIVO, da pratite na portalu Srbija Danas.

TOK UTAKMICE.

KRAJ

90+2. minut - Drugi žuti za Milosavljevića. Mačva završava meč sa igračem manje. U narednom napadu, Ben preko gola.

90. minut - Milosavljević izvodi slobodan udarac,a  ali kontra Zvezde. Bena stižu i osujećen napad.

84. minut - Posle greške Čaušića, Gavrić trči ka golu Zvezde, šutira, ali Borjan brani. Korner, ali Ben izbacuje loptu u polje.

80. minut - Ben šutira iz slobodnog udarca. Lopta pogađa okvir gola. Umesto Krstičića Čaušić.

78. minut - Izmena i u Mačvi. Izlazi Ivić, ulazi Babić.

77. minut - Druga izmena u Zvezdi. Umesto Pavkova Stoljiljkovića.

76. minut - Prekršaj Gavrića nad Stojkovićem. Izlazi Ebisilio, ulazi Srnić.

70. minut - Umesto Adamovića Gemović. Još jedna izmena ostaje Tešoviću.

68. minut - Slobodan udarac posle prekršaja nad Simićem. Ebisilio tik preko prečke.

66. minut - Ebisilio šutira, sa 20-ak metara. Hvata Puletić.

60. minut - GOL za 2:0. Ben proigrava Jovančića. "Bocnuo" je loptu i prebacio Puletića.

59. minut - Umesto Lazarevića Milosavljević. Prva izmena u utakmici. Pravi je Darko Tešović.

58. minut - Jovančić sa 20-ak metara, ali Puletić brani. Korner. Na kraju ofsajd Simića.

54. minut - Đoković centrira sa desne strane, ali Borjan hvata.

49. minut - Simić centrira sa desne strane, ali Puletić hvata loptu.

Nema izmena na poluvremenu.

KRAJ POLUVREMENA.

44. minut - Solo akcija Gobeljića, šutira sa desetak metara, vrhom kopačke. Puletić hvata.

38. minut - GOL! Centaršut Simića sa leve strane, na drugu stativu. Skače Pavkov i prebacuje golmana Mačve. Zvezda vodi sa 1:0.

35. minut - Ben daje gol, ali poništen zbog ofsajda. Čini da je Zvezda oštećena.

32. minut - Ivić gazi Jovančića i dobija žuti karton.

31. minut - Kontra Mačve, ali loša završnica.

29. minut - Prekršaj nad Simićem. Slobodan udarac sa leve strane. Ben izvodi, ali Ivić izbacuje u korner. Novi korner. Opet kombinacija Ben - Ebisilio. I treći korner.

27. minut - Žuti karton za kapitena Zvezde Savića zbog prekršaja na sredini terena nad Gavrićem.

15. minut - Pavkov iskosa sa leve strane, ali lopta odlazi zamalo pored gola. Visoki napadač se odlično snašao, ali nije bio uspešan.

13. minut - Još jedan "slobodnjak" za Zvezdu. Loptu bez većih problema hvata Puletić.

9. minut - Ben izvodi slobodan udarac. Centrira, na kraju lopta u korneru.

7. minut - Kraći prekid. Delije ubacuju baklju na teren. Sudija Brdar pokazuje da se meč nastavi.

6. minut - Prva dobra šansa na utakmici. Po levoj strani prolazi nekadašnji igrač Zvezde, Gavrić. Šutira u dalji ugao, sa desetak metara. Solidan šut, ali Borjan brani.

5. minut - Posle ukazivanja pomoći Gobeljiću utakmica se nastavlja.

Utakmica počinje, a na klupi Mačve debituje Darko Tešović, nekadašnji fudbaler Partizana.

U tim se ponovo vratio kapiten Vujadin Savić koji nije igrao u Liverpulu (4:0), a šansu u napadu je dobio i Milan Pavkov. Iza njega će biti Ben, Ebisilio i Simić.

MAČVA - CRVENA ZVEZDA 0:2

STRELCI: Pavkov 38, Jovančić 60.

SUDIJA: Ilija Brdar

STADION: Gradski u Šapcu

MAČVA: Puletić, Pejović, Jovanović, Ristivojević, Lazarević (od 59. Milosavljević), Ivić (od 78. Babić), Adamović (od 70. Gemović), Gigić, Gavrić, Tošić, Đoković.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Degenek, Savić, Gobeljić, Jovančić, Krstičić (od 80. Čaušić), Ben, Ebisilio (od 76. Srnić), Simić, Pavkov (od 77. Stojlijković).