SUPERLIGA: Zvezda bez mnogo problema, Boaći dva puta, ali sada ih čeka MNOGO, MNOGO teži test (FOTO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 20.Okt.2018, 18:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sudija je bio Momčilo Marković.

Fudbaleri Crvene zvezde upisali su novu pobedu u Superligi Srbije. U utakmici 12. kola, na stadionu "Rajko Mitić" pobedili su Rad, a rezultat je bio 3:1. Golove za prvaka Srbije su dali Ričmond Boaći (dva) i Marko Gobeljić, dok je poraz ublažio Nenad Marinković, ali kada je praktično sve bilo rešeno. Domaćini su u samo šest minuta, u završnici prvog poluvremena, rešili meč, golovima napadača iz Gane, i defanzivca koji je dobio >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << priliku da zaigra u startnoj postavi. Kasnije je novim golom Boaćija sve bilo rešeno. Međutim, posle toga usledio je pad, koji su gosti sa Banjice iskoristili. Dali su jedan gol, a Stefan Mihajlović je mogao da postigne još jedan. Ipak, do kraja nije bilo promene rezultata.

Kao što je rečeno, trijumf ekipe Vladana Milojevića bio je apsolutno zaslužen, ali sada joj predstoji znatno teži zadatak. U sredu će crveno-beli gostivati Liverpulu, u Ligi šampiona. Danas su i Redsi upisali pobedu, u Premijer ligi protiv Hadersfilda.

Kako je bilo iz minuta u minut pročitajte u nastavku teksta.

Fudbaleri Crvene zvezde i Rada igraju mali beogradski derbi, na stadionu "Rajko Mitić". Na portalu Srbija Danas, možete UŽIVO da pratite šta se dešava u utakmici 12. kola Superlige.

KRAJ UTAKMICE

Igra se još tri minuta.

90. minut - Rad ima sreće. Prečka, nema gola.

89. minut - Boaći propušta, dolazi lopta do Čaušića. Ali Marković brani.

83. minut - Odličan centaršut Ebisilija, Degenek se ubacuje, ali nema novog gola. Dobra prilika odlazi u nepovrat.

80. minut - Marinković izvodi slobodan udarac, ali preko gola.

78. minut - GOL! Smanjuje Rad na 3:1. Mihajlović izbacuje Marinkovića, koji rutinski zaobilazi Borjana. Ubacuje loptu u mrežu. U istom minutu Ilić umesto Mladenovića.

74. minut - Umesto Jovičića Čaušić. Milojević više nema pravo na izmenu.

73. minut - Velika šansa za Rad. Posle kornera Perendija prebacuje na drugi stativu, ali Mihajlović sa dva metra ne uspeva da savlada Borjana. Najbolja prilika do sada za Građevinare.

68. minut - Opet menja Milinković. Busnić umesto Bainovića.

65. minut - Izmena i u Radu. Umesto Živkovića Trifunović.

62. minut - Umesto Srnića Kafu. Sada je kapiten Krstičić. Podsetimo, prvo je kapiten bio Stojković, ali je izašao zbog povrede.

57. minut - Opet Boaći. Sada je 3:0. Dobija loptu, ulazi u kazneni i sa nekoliko metara, sa leve strane, rutinski u bliži ugao Markovića.

54. minut - Gobeljić, ali Marković prstima preko prečke. I posle kornera, snažno, iz daljine. Ali Marković hvata.

48. minut - Boaći ponovo strelac, ali gol ne važi zbog opravdano dosuđenog ofsajda.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA.

45. minut - GOL! Sada je strelac Gobeljić. Posle centaršuta sa desne strane Degeneka, Gobeljić sa nekoliko metara ubacuje u mrežu, na drugoj stativi. Nije bilo teško posle idealnog centaršuta.

42. minut - Simić centrira sa levog krila, a golman Marković zamalo kači loptu tek toliko da je Boaći ne gurne u mrežu.

39. minut - GOL! Vodi Zvezda sa 1:0. Boaći glavom pogađa mrežu Građevinara.

36. minut - Umesto povređenog Stojkovića ulazi Sumaila. Sada je Degenek desno, a štoper je Sumaila.

20. minut - Ukazuje se pomoć Stojkoviću i Petroviću, posle duela. Meč se nastavlja.

14. minut - Ebisilio šutira, brani Marković. Korner za Zvezdu, ali otklonjena opasnost.

10. minut - Boaći pokušava da proigra saigrača na gol liniji. Presečen pas.

9. minut - Korner za Zvezdu. Zatim aut. Ne stiže lopta do Boaćija.

2. minut - Ukazuje se pomoć Vicu posle starta Krstičića. Meč se nastavlja.