Plavšić zbog “krošea” dobio crveni karton, Sparta ispala iz kvalifikacija za Ligu Evrope

Izvor: 011vodič.com, 15.Avg.2019, 22:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde, Srđan Plavšić, pre vremena je završio u četvrtak utakmicu u Turskoj. Jedan je od krivaca zbog toga što je njegova Sparta iz Praga izgubila od Trabzona u revanš meču kvalifikacija za Ligu Evrope sa 2:1 i ukupnim rezultatom 4:3 eliminisana iz tog takmičenja.
Plavšić je žuti karton dobio već u 13. minutu, kada je domaći tim vodio sa 1:0, zbog toga što je pokušao da iscenira faul. Kasnije su Česi izjednačili preko Hložeka u 78. minutu, >> Pročitaj celu vest na sajtu 011vodič.com << na asistenciju još jednog bivšeg zvezdaša Gelora Kange, ali ni taj rezultat nije odgovarao Sparti.
Trabzon je prolazio dalje zbog gola u gostima, pa su se igrači češkog kluba unervozili. Više od svih, očigledno Plavšić, koji je pri pokušaju da dođe do jedne lopte maltene pesnicom nokautirao protivnika. U prvi mah se čini da nije bila namera, ali kada se pogleda usporeni snimak, vidi se da je Plavšić posle tog kontakta pao, a onda pri ustajanju još jednom zamanuo rukom, kako bi potkačio još jednog fudbalera Trabzona.

Naravno, zbog ovoga je isključen, dobio je drugi žuti karton, a sa igračem više je domaćin stigao do pobede. U 97. minutu je Nvakaeme promašio penal, ali je već u sledećem napadu Novak postavio konačan rezultat.