PERPEROGLU NE MOŽE SAM: Dva lica Zvezde i poraz od Unikahe

Izvor: Večernje novosti, 09.Jan.2019, 01:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Crveno-beli posle veoma lošeg prvog poluvremena uspeli da se vrate, ali ne i da preokrenu. Uz poraz i Cirbes se povredio KOŠARKAŠI Crvene zvezde su pokazali karakter, povratkom posle “minus 18” u Malagi, ali nisu imali dovoljno snage da u neizvesnoj završnici nanesu poraz Unikahi – 79:74. Oba tima sada imaju isti skor (1-1) u Top 16 fazi Evrokupa, a u narednom kolu srpskog šampiona čeka još jedno >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << teško gostovanje u Valensiji (16.januar). Od samog starta košarkaši Unikahe stavili su protivnicima do znanja zašto ih svi vide kao jedne od glavnih favorita Evrokupa. “Zeleni” su iskoristili uplašen i nesiguran ulazak u meč Zvezde i već u prvoj deonici su izgradili dvocifrenu prednost. Ekipa Milana Tomića je probleme imala na obe strane terena. U napadu su tražili individualna rešenja, što nije donosilo rezultat, dok su im u odbrani lagano do reketa stizali centri Lesor i Šermandini. Početkom druge četvrtine su zbog povrede ostali bez Cirbesa, pa je to još više olakšalo posao visokim igračima španskog tima. Kada je srpski reprezentativac Dragan Milosavljević pogodio trojku u 15. minutu, Španci su otišli na velikih plus 18 (35:17).PROČITAJTE JOŠ: KRAJ: Unikaha-Crvena zvezda 79:74 To je bio znak za Perperoglua da preuzme odgovornost na svoja leđa, vezao je tri trojke, ukupno postigao 14 poena u drugoj četvrtini i ostavio crveno-bele u životu. Razlika od 14 poena posle 20 minuta, u odnosu na sliku sa terena, bila je sasvim pristojna i Zvezdi je ostavila nadu da može u nastavku da ipak, pripreti favoritu. Baš to se i desilo. Bolja defanziva u trećoj deonici odmah je donela i lakša rešenja u napadu. Dobrić se probudio i pridružio iskusnom Grku, pa su zajedničkim snagama smanjili na samo osam razlike početkom poslednje četvrtine (67:59). PROČITAJTE JOŠ: Kuzmić: Ja u Budućnosti? Vratio bih se samo u Zvezdu Nije više ni Unikaha bila na vrhuncu samopouzdanja, mane su izašle na površinu. Iskoristio je to Filip Čović, trojkom približio Zvezdu na minus šest (71:65) i uneo neizvesnost u poslednja četiri minuta. Drama je dostigla vrhunac kada je Dobrić pogodio za tri poena - 73:72, ali je samo jedan ofanzivni skok Ferandeza posle promašaja prebacio tas na njihovu stranu. On je sa dva penala overio pobedu, a Džo Regland je promašio šut za izjednačenje i stavio tačku na možda lično najslabiju partiju ove sezone. UNIKAHA – C. ZVEZDA 79:74 Dvorana: “Karpenja” u Malagi. Gledalaca: 5.032. Sudije: Hristodulu, Fric, Vilijus. UNIKAHA: Okou, Stilma, Fernandez 10 (8-8 penali), Salin 10 (7-3 za tri), Milosavljević 7, Šermandini 13 (9sk), Vačinski, Lesor 16 (4sk), Vilčer 10 (5-5 za dva), Dijez 2, Roberts 11, Sančez. C. ZVEZDA: Regland 7 (8-2 za dva, 5-1 za tri, 7sk, 7as), Čović 9, Kešelj, Perperoglu 23 (5-4 za tri), Davidovac, Lazić, Beron 7, Dobrić 13, Ristić 4 (8sk), Simanić 7, Cirbes, Odžo 4.Po četvrtinama: 26:13, 25:24, 14:18, 14:19.

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.