KUP SRBIJE: Zvezda lagano kroz Čačak, Milijaš BOMBOM ulepšao pobedu (VIDEO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 15.Nov.2017, 17:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Od 12. minuta Borac bio sa igračem manje.

Bez većih problema, fudbaleri Crvene zvezde obezbedili su plasman u četvrtfinale Kupa Srbije. Ekipa Vladana Milojevića je pobedila Borac u Čačku sa 4:0, uz dva gola Aleksandra Pešića. U strelce su se upisali i Nemanja Milić, kao i Nenad Milijaš, efektnim golom. Inače, Zvezdi je posao bio olakšan pošto je od 12. minuta Borac bio bez Miroljuba Kostića koji je dobio direktan crveni >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << karton, najverovatnije zbog prigovora.

U duel sa Zebrama, Zvezda je ušla sa "prošaranim" sastavom. Nije bilo igrača sa reprezentativnim obavezama. Reč je o Nenadu Krstičiću, Nemanji Radonjiću, Luki Adžiću i Ričmondu Boaćiju. Ono što je upalo u oči, je i činjenica da među starterima nije bilo nijednog stranca. Doduše, Borjan ima državljanstvo Kanade, ali poreklo mu je srpsko. Na klupi su bili Mičel Donald, Abraham Frimpong i Gelor Kanga.

Bez obzira na to, Zvezda je povela već u trećem minutu, golom Nemanje Milića. Ovaj rani gol na neki način najavio je pobedu, a prilično brzo Zvezda je stekla i brojčanu prednost. Milić je ubrzo bio i asistent, pa se na poluvreme otišlo sa 2:0. U nastavku su "pala" još dva gola, a oba su bila efektna. U svakom slučaju, igrači koji ređe dobijaju šansu, a danas su je dobili, opravdali su poverenje Milojevića.

U subotu će Zvezda igrati sa Radom, u Superligi Srbije.

Kako je bilo iz minuta u minut, pročitajte u nastavku teksta.

Fudbaleri Borca i Crvene zvezde nastavljaju takmičenje u Kupu Srbije. Čačanski i beogradski crveno-beli odmeravaju snage u osmini finala nacionalnog kupa, a dešavanja sa stadiona Kraj Morave možete direktno da pratite na Srbija Danas.

TOK UTAKMICE.

KRAJ.

84. minut - Vodi Zvezda sa 4:0. Pešić ponovo strelac, sa bele tačke. Majstorija.

80. minut - Milijaš se ponovo namešta. Slobodan udarac. Pogađa spoljni deo mreže.

78. minut - Nova izmena u gostujućem timu. Umesto Stojkovića Frimpong.

74. minut - Umesto Savića ulazi i Bainović.

73. minut - Kakav gol Nenada Milijaša za 3:0. Majstorija kapitena Zvezde.

69. minut - Srnić u najboljoj prilici do sada. Odlična asistencija Pešića, Srnić šutira iz prve ali pogađa Bajića koji je bio odlično postavljen.

64. minut - Milić trči ka golu, šutira sa 18 metara. Pored gola.

60. minut - Menja i Milojević. Umesto mladog Ilića najiskusniji, Milijaš. Sada je on kapiten, umesto Savića.

59. minut - Jovanović ka golu Borjana. U poslednjem trenutku interveniše odbrana Zvezde.

58. minut - Perić na terenu, umesto Kneževića. Druga izmena u timu Borca.

57. minut - Srnić tik pored stative golmana Bajića.

52. minut - Šut Ilića, lopta pogađa stativu. Dolazi do Srnića koji je sa nekoliko metara neprecizan.

51. minut - Srnić pokušava sa 17 metara, ali lopta odlazi pored gola.

Nema izmena u poluvremenu.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA.

43. minut - Gobeljić centrira sa desne strane, ali defanzivci Borca otklanjaju opasnost.

37. minut - U kaznenom prostoru Borca pada Pešić. Zbog kiše teren je veoma klizav, tako da se napadač gostiju kliza.

36. minut - Srnić jedan na jedan sa Bajićem. Lopta dolazi do Račića koji se ne snalazi.

33. minut - Šutira Knežević, ali preko gola Borjana. Jedna od retkih prilika za domaćina.

29. minut - GOL! Vodi Zvezda sa 2:0. Strelac Pešić. Asistent Milić koji je već bio i strelac. Pre gola, igrači Borca gube loptu na polovini terena.

28. minut - Srnić centrira, glavom Savić, ali hvata golman Borca Bajić.

16. minut - Izmena u Borcu. Umesto jednog ulazi drugi Filipović. Veljko umesto Saše.

15. minut - Srnić do Pešića, koji je neprecizan. Barem dva metra pored gola.

12. minut - Borac ostaje bez igrača, Kostić dobija direktan crveni karton. Ne zna se zašto, moguće zbog prigovora. Ubrzo i dva žuta, takođe za igrače Borca. Dupovac i Mateus. Sudija je Srđan Obradović.

11. minut - Srnić u prilici, ali neprecizan.

8. minut - Pešić izvodi slobodan udarac. Neprecizan.

3. minut - GOL! - Prva prava prilika na utakmici i već gol. Vodi Zvezda sa 1:0. Strelac Nemanja Milić. Aistent je Luka Ilić koji je zvanično igrač Mančester sitija.

Zvezda će u Čačku nastupiti u sledećem sastavu:

Borjan, Stojković, Babić, Savić, Rodić, Račić, Gobeljić, L. Ilić, Milić, Srnić, Pešić.

Klupa: Supić, Frimpong, Anđelković, Donald, Bainović, Milijaš, Kanga.#borczv #KupSrbije #fkcz

— FK Crvena zvezda (@crvenazvezdafk) November 15, 2017

Meč počinje.

Meč ima zanimljivu uvertiru. Fudbaler Borca, sa brojem četiri, Lazar Obradović prosi devojku.

BORAC - CRVENA ZVEZDA 0:4

STRELCI: Milić 3, Pešić 29, 84.p, Milijaš 73

STADION: Kraj Morave

SUDIJA: Srđan Obradović

Borac: Bajić, Obradović, Marković, Kostić, Dupovac, Propadalo, S. Filipović (od 16. V. Filipović), Zoćević, Mateus, Knežević (od 58. Perić), Jovanović. Trener: Spasić.

Crvena zvezda: Borjan, Stojković (od 78. Frimpong), Savić, Babić, Rodić, Račić (od 74. Bainović), Gobeljić, Srnić, L. Ilić (od 60. Milijaš), Milić, Pešić. Trener: Milojević.

KUP SRBIJE: Zvezda i Partizan SAZNALI ime POTENCIJALNE mine u četvrtfinalu! (FOTO)

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.