Dobrić odličan, dabl-dabl Kuzmića – Zvezda slavila u Baru

Izvor: B92, 24.Okt.2021, 18:53

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Mornar 77:69, u meču petog kola ABA lige.

Zvezda je pobedom u Baru došla do skora 4-1 i tako slavila posle iznenađujućeg poraza u Evroligi od berlinske Albe.

Mornar je doživeo i peti uzastopni poraz ove sezone u ABA ligi i zakucan je za dno tabele.

Zvezdu su do pobede predvodili Dobrić sa 22 poena i Kuzmić sa 14 poena i 13 skokova. Uskoković je postigao 10 poena.

Kod Mornara istakli su se Luis >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sa 16 i Dejvis i Gordić sa po 13 poena. Lazić je dodao 12 poena.

Mornar je bio bolji u prvoj četvrtini. Konstantno je vodio, ali nije imao značajniju prednost, kojom bi se odlepio, kao što je to uspela Igokea kada je Zvezda doživela prvi i jedini poraz u ABA ligi ove sezone.

Imali su +5 posle prve četvrtine, ali na startu druge četvrtine Zvezda pravi seriju 14:0 i dolazi do +10.

Održavali su veliku prednost, imali su i najvećih +12, ali su u završnici prvog poluvremena dopustili Mornaru da se vrati, koji je napravio seriju 7:0.

Na poluvremenu, crveno-beli su imali +5.

Zvezda je imala jednocifrenu prednost tokom čitave treće četvrtine, koja nije prelazila +7.

Mornar je konstantno ostajao u igri i imao rezultatski priključak, a u poslednjih 10 minuta ušlo se sa +6 za Zvezdu.

Na startu 4/4 Zvezda dolazi do +8, ali se Mornar ponovo vraća u igru i smanjuje na samo koš zaostatka. Na šest minuta do kraja, Mornar posle dužeg vremenskog perioda dolazi do izjednačenja.

Zatim su i na pet minuta do kraja poveli prvi put posle prvog minuta treće četvrtine, ali Zvezda od tada pravi seriju 8:0 preko Davidovca i Dobrića i na tri minuta do kraja dolazi do +6.

Zvezda je održala prednost i došla do pobede u Crnoj Gori.