Pavkov i Garsija doneli pobedu Zvezdi u Novom Sadu

Izvor: RTS, 31.Avg.2019, 18:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su u derbi meču sedmog kola Linglong Superlige Srbije protiv Vojvodine u Novom Sadu sa 2:1 (1:1). Prednost Zvezdi doneo je Pavkov u 25, u 36. izjednačio je Stojković, a nova tri boda aktuelnom prvaku obezbedio je Argentinac Mateo Garsija prelepim volejem u 59. minutu meča na "Karađorđu".
Šampion Srbije ostvario je i petu pobedu u ligi i primako se lideru šamionata Vojvodini >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << na samo bod razlike, uz dve utakmice manje.

Gosti su i prvi stigli do vođstva preko Milana Pavkova u prvom poluvremenu. Napadi Vojvodine urodili su plodom kada je deset minuta kasnije Aranđel Stojković savladao Borjana i doneo izjednačenje.
Utakmicu u Novom Sadu obeležio je fatastičan pogodak Argentinca Matea Garsije u 59. minutu meča kojim je i doneo sva tri boda Crvenoj zvezdi.
Finiš utakmice pripao je domaćinu, međutim, nisu uspeli igrači Nenada Lalatovića da dođu do izjednačenja.
Zvezda je ovom pobedom zadržala maksimalan učinak u Super ligi, dok je prvoplasirana Vojvodina upisala prvi poraz.
U ostalim današnjim mečevima fudbaleri Spartaka savladali su na svom terenu Voždovac sa 2:1, dok su Mačva i Radnik odigrali nerešeno 1:1.
Raspored utakmica, subota: Vojvodina - Crvena zvezda 1:1, Mačva - Radnik 1:1, Spartak - Voždovac 2:1.
Nedelja: Inđija - Proleter (17), Čukarički - Radnički (20), Mladost - Javor (20), Napredak - Rad (20), Partizan - TSC (20).
Tabela: Vojvodina 16, TSC 16, Crvena zvezda 15, Radnički 13, Čukarički 12 , Partizan 10, Voždovac 7, Inđija 7, Spartak 6, Rad 6, Napredak 5, Mladost 5, Javor 4, Radnik 4, Proleter 2, Mačva 2.
Tok meča:
20.37 - Kraj meča, pobeda Crvene zvezde nad Vojvodinom 2:1.
20.30 - Žuri se fudbalerima Vojvodine, ipak, bez većih uzbuđenja pred oba gola.
20.07 - Odličan šut Devetaka sa preko 20 metera, lopta odlazi preko prečke.
20.03 - GOOOL! Zvezda ponovo vodi na "Karađorđu" - 2:1. Strelac Mateo Garsija u 59. minutu. Argentinac je natrčao na odbijenu loptu i odličnim volejem, u dalji ugao, savladao nemoćnog golmana domaće ekipe.
19.59 - Bez prilika na obe strane posle dest minuta u nastavku. Fudbaleri Vojvodine prebacili su težište igre na deo gostiju.
19.49 - Nastvljen je meč, bez promena u sastavima oba tima.
19.32 - Poluvreme na Stadionu "Karđorđe", Vojvodina - Crvena zvezda 1:1.
19.28 - Domaćin nastvlja da preti. Stojković još jednom šutira u 42. minutu, Borjan ovaj put siguran.
19.22 - GOOOL! Vojvodina stiže do izjednačenja 1:1. Strelac Arađel Stojković u 36. minutu. Nakon pasa Drinčića iz slobodnog udarca brzonogi Stojković matira nemoćnog Borjana.
19.11 - GOOOL! Crvena zvezda vodi protiv Vojvodine sa 1:0. Strelac je bio Milan Pavkov u 25. minutu. Odlična akcija Zvezdinih fudbalera, Milunović je započeo akciju, Vukanović je uposlio Pavkova kome nije bilo teško da savlada golmana Rockova.
18.59 - Pavkov šutira, lopta odlazi pored stative golmana Rockova.
18.56 - Visok presing "Voše", bez pravih prilika na obe strane posle prvih deset minuta meča.
18.48 - Domaći tim pripretio je već u trećem minutu, nakon centaršuta sa leve strane odbrana Zvezde je nespretno reagovala i umalo da lopta završi u mreži Borjana.