Crveno-beli bez sreće, poraz Zvezde od Hofenhajma

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 22.Okt.2020, 06:09

Na startu Lige Evrope u L grupi, fudbaleri Crvene zvezde izgubili su u gostima od nemačkog Hofenhajma rezultatom 2:0 (0:0). Strelci za nemačku ekipu bili su Baumgartner u 64. i Dabur u 93. minutu.

Šampion Srbije uspeo da pruži više nego solidnu partiju protiv ambiciozne nemačke ekipe. Zvezda je odolevala više od sat vremena, ali je Hofenhajm pronašao način da postigne golove.

Domaća ekipa povela je u 64. minutu, golom Baumgartnera. Nikolić je ostao na travi >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << nakon jednog duela na sredini terena, zbog čega je Zvezda ostala sa viškom prostora pozadi.

Nemci to sjajno koriste, Rudi je probio po desnoj strani i centrirao, a Baumgartner odlično reagovao i volej udarcem "zakucao" loptu u mrežu Borjana.

U nastavku meča Zvezda je ostala bez trenera Stankovića, koji je zaradio drugi žuti karton zbog prigovora.

Srpska ekipa imala je prilike za gol, a najbliža izjednačenju bila je nakon kornera Spiridonovića i pokušaja Sanoga, koji je završio pored gola.

U finišu susreta, u sudijskoj nadoknadi, Izraelac Dabur krunisao je dobru akciju i postavio konačan rezutlat.

U drugom meču grupe Slovan Liberec savladao je Gent 1:0. Crvena zvezda za sedam dana dočekuje Liberec, a Hofenhajm gostuje u Belgiji.

Tok utakmice:

90+5' - Kraj utakmice.

90+3' - Gol! Strelac je Dabur. Odlična kombinacija i pogodak igrača Hofenhajma u šesnaestercu Crvene zvezde.

RTS Sajt - Zvanični kanal

90+1' - Prekršaj za Hofenhajm na polovini nemačke ekipe.

90' - Igraće se još 5 minuta.

89' - Nova izmena u ekipi Hofenhajma.

88' - Fudbaleri Hofenhajma drže loptu na sredini terena. Crvena zvezda dugim pasovima pokušava da dođe do gola.

85' - Izmene u Crvenoj zvezdi. Pavkov umesto Falčinelija, Simić umesto Gajića.

83'- Korner za Crvenu zvezdu. Milunović glavom preko gola Baumana.

78' - Dvostruka izmena u Hofenhajmu. Izlazi strelac Baumgartner.

75' - Izmene u Crvenoj zvezdi. Izlazi Katai, ulazi Vukanović. Izlazi Sanogo, ulazi Petrović. Izlazi Spiridonović, ulazi Ben.

73' - Korner za Crvenu zvezdu, Sanogo u dobroj prilici šutira glavom pored gola.

65' - Crveni karton i isključenje trenera Crvene zvezde Stankovića zbog prigovora. Prigovorio je oštro sudiji i zaradio drugi žuti karton. Stanković je otišao u svlačionicu.

64'- Gol! Nakon dobre akcije i centaršuta Rudija po desnoj strani usledio je udarac Baumgartnera precizno sa 10 metara pod prečku. Prethodila je situacija u kojoj je Nikolić tražio faul, ali ga nije dobio.

60'- Korner za Crvenu zvezdu. Bez opasnosti po gol.

55' - Odlična intervencija Borjana.

53' - Zvezda u dobroj prilici posle pasa Kataija, Falčineli bi išao "jedan na jedan". Pre lopte u prostor Italijan i defanzivac Hofenhajma su se vukli, a ovaj drugi je pao. Sporna odluka španskog sudije Ernandesa.

51' - Šut Dabura brani Borjan. Probao je Izraelac iz daljine, ali je Borjan izbacio loptu u korner.

46' - Eraković je zatresao mrežu domaćina, ali je bio u ofsajdu. Loptu je dobio od Milunovića.

46' - Počelo je drugo poluvreme. Dvostruka izmena u ekipi Hofenhajma. Na terenu su Samaseku i Gajger, a izašli su Gaćinović i Grilič.

Drugo poluvreme

45+1' - Kraj prvog poluvremena.

45' - Stativa za Hofenhajm. Degenek spasava i izbacuje u korner.

44' - Žuti karton za Falčinelija. Nepropisno građenje.

41' - Odlična prilika za Spiridonovića posle oštrog centaršuta Rodića sa levog krila.

36' - Dobrih pola sata Crvene zvezde. Hofenhajm ima nešto više od igre, ali se Zvezda dobro brani.

35' - Zvezda preti, ali dobro reaguje odbrana domaće ekipe, najopasnija akcija u dosadašnjem toku meča, Sanogo je rizikovao na sredini terena i uz pomoć Rodića, usledio je pas sa levog beka ka Falčineliju, ali je odbrana domaće ekipe reagovala u poslednjem momentu.

25' - Period bolje igre Hofenhajma. Sve više pritiska domaćin Zvezdu. Nekoliko puta se stvorila gužva pred Borjanom, ali su crveno-beli uspeli da se odbrane.

23' - Gužva u šesnaestercu Crvene zvezde, inicijativa Hofenhajma.

14' - Šansa za Hofenhajm, brani Borjan. Nakon greške Nikolića na sredini terena, otvorio se prostor za Baumgartnera, čiji udarac brani Borjan.

13' -  Crveno-beli pariraju Hofenhajmu. Čvrst bedem Zvezde u odbrani. Hofenhajm ima loptu u nogama, ali bez konkretnih akcija jer je Zvezda dobro postavljena.

8' - Prvi pokušaj Zvezde. Iz okreta je pokušao Falčineli izvan kaznenog prostora. Lopta je otišla daleko od Baumana.

2' - Prvi šut na utakmici Hofenhajma. Dobra akcija domaćina, nakon koje Rudi šutira preko gola Zvezde.

1' - Meč je počeo.

Sastavi:

Hofenhajm: Bauman – Poš, Fogt, Akpoguma – Rudi, Grilič, Sesenjon, Baumgartner, Gaćinović – Belfodil, Dabur

Crvena zvezda: Borjan – Eraković, Milunović, Degenek – Gajić, Sanogo, Nikolić, Rodić – Spiridonović, Katai – Falčineli

Glavni sudija je Alehandro Ernandes, a pomagaće mu Hose Naranjo i Teodoro Sobrino, svi iz Španije.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...