CRVENO-BELI ODBILI SVE NAPADE BARANA: Zvezda se pomučila, ali slavila u Baru (FOTO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 24.Okt.2021, 16:33

Mornar i dalje bez pobede.

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u petom kolu ABA lige Mornar u Baru 77:69 (20:25, 23:13, 15:14, 19:17) i tako stigli do četvrte pobede u sezonji, dok je domaćin doživeo i peti poraz, pa je i dalje bez trijumfa.

Meč u Baru počeo je promašajima na obe strane, a domaćin je brže podesio ruku i počeo da pogađa. Mornar je bio u vođstvu tokom cele prve četvrtine, a maksimalnih pet poena prednosti je imao na prvo malom odmoru. Zvezda >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << je podigla nivo igre u drugoj deonici i serijom 10-0 povela 39:29, da bi u jednom trenutku imala i 12 poena prednosti. Međutim, do odlaska na veliki odmor Mornar je uspeo da prepolovi zaostatak 43:38.

Bolje je Morbnar ušao u nastavak meča i uspeo da stigne do vođstva sa dve uzastopne trojke 44:43, ali su crveno-beli uspeli da preseku tu seriju i uglavnom drže pod kontrolom dešavanja u trećoj četvrtini, ali nisu uspeli da dođu do većeg vođstva od sedam poena, dok su u poslednju četvrtinu ušli sa prednošću 58:52. Mornar je u prva četiri minuta poslednje četvrtine igrao bolje i serijom 12-4 uspeo u 34. minutu da stigne do vođstva 64:62. Ipak, bila je to poslednja pretnja Barana. Zvezda je ponovo podigla nicvo igre u odbrani, Ognjen Dobrić je u napadu bio naročito raspoložen pa je do kraja meča serija 15-5 rešila utakmicu u korist crveno-belih.

Kraj utakmice🏀@MornarBar 69

KK Crvena zvezda mts 77

📊 @OgnjenDobric 22 poena, Kuzmić 14 poena, Uskoković 10 poena

Bravo Zvezdo! 🔴⚪️ #kkcz #TogetherWeCan #WeAreTheTeam pic.twitter.com/HeQCW78Pu1

— KK Crvena zvezda mts (@kkcrvenazvezda) October 24, 2021

Košarkaši Crvene zvezde danas od 17 časova gostuju u Baru protiv Mornara u petom kolu ABA lige. Barani su najneprijatnije iznenađenje dosadašnjeg dela sezone pošto još uvek nemaju pobedu, dok su crveno-beli u Bar stigli sa skorom od tri pobede i jednim porazom u regionalnom takmičenju, ali i porazom od Albe u Evroligi u utakmici odigranoj u petak.

Crvena zvezda se od početka sezone muči sa brojnim povredama igrača kao i koronom, a ni u Baru neće biti kompletni pošto će odsustvovati Nikola Ivanović što zadaje nove glavobolje treneru Dejanu Radonjiću.

#GameDAY

🏀 5. kolo @ABA_League

🆚 @MornarBar

🕔 17:00#kkcz #TogetherWeCan #WeAreTheTeam pic.twitter.com/qGYP2ReYUV

Na drugoj strani Barani pod hitno moraju da krenu da cpobeđuju posle katastrofalnog starta, ali je pred njima težak zadatak protiv aktuelnog šampiona regionalnog takmičenja.