ABA LIGA: Zvezda poklekla u Zagrebu protiv Cedevite, platila danak velikoj pobedi nad Barsom! (FOTO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 22.Okt.2017, 19:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Utakmica je obilovala uzbuđenjima i preokretima.

U jadranskom derbiju, meču 5. kola ABA lige, u kojem su snage odmerile ekipe Cedevite i Crvene zvezde slavio je   domaći tim sa  79:74 (19:18, 20:21, 24:22, 16:13). Kod crveno-belih su bili primetni umor i emotivno pražnjenje posle velikog evroligaškog trijumfa nad Barselonom, a namerili su se na glavnog konkurenta u borbi za tron regionalnog takmičenja.

JAVIO SE TEO: Evo kako IZGLEDA noga kapitena ORLOVA! (FOTO)
ŠTA OVO TREBA DA ZNAČI: Samjuels još nije debitovao, a već mu se ide kući (FOTO)

Zvezda je dobro otvorila meč, posle 2:0 za Cedevitu, Bjelica je uzvratio trojkom, a zatim su crveno-beli poveli 2:6 trojkom Ročestija. Ista razlika u korist Beograđana ostala je i posle Lesorovih poena (4:8, 4. minut).

Nedugo potom trojku je postigao i Dobrić, a Cedevita je pogocima Muse i Džonsona rešila prvu četvrtinu u svoju korist - 19:18.

AFTER 1/4: @KKCedevita - @kkcrvenazvezda 19:18.

— ABA Liga (@ABA_League) October 22, 2017

U drugoj deonici Džonson je ušao u šutersku seriju, a s druge strane, Crvena zvezda je za dva minuta postigla svega dva poena i u 13. minutu na semaforu je stajalo 27:20. Zagrepčani potom odmiču na „plus devet“ (31:22, 15. minut), ali ipak, ne odlaze na dvocifreno vođstvo, jer se Zvezda probudila i vratila u igru 33:31(17.minut).

Dva minuta pre odlaska na veliki odmor bilo je 36:35 (Ročesti), a poluvreme se završilo nerešenim rezultatom – 39:39.

Nerešeno na poluvremenu 5. kola @ABA_League. @BjelicaMilko 9 poena, @Trochestie 8, @antic12pero 5 #CEDCZV #kkcz #WeAreTheTeam pic.twitter.com/Y9iKt3ZyOW

— KK Crvena zvezda (@kkcrvenazvezda) October 22, 2017

Početkom nastavka domaći su odmah odmakli na nekoliko poena viška, a zatim i na plus pet u 23. minutu – 46:41.

Međutim, Zvezda pravi seriju 8:0 i preokreće na 46:49 (24. minut, Jovanović). Stipanović, Čeri i Marfi su doneli novu energiju svom timu i Zagrepčani su napravili novi preokret 52:51 (26. minut), ali odmah su uzvratili crveno-beli i poenima Feldina ponovo prešli u vođstvo.

SEVNULA JE SAVRŠENA GUZA: Fotkom za PAMĆENJE Lindzi Von častila OBOŽAVAOCE povodom rođendana (FOTO)

Domaći su sačuvali dva poena viška na kraju trećeg kvartala (63:61), a u poslednjem periodu se više od dva minuta igralo bez poena, da bi Antić sa linije slobodnih bacanja postavio još jedno izjednačenje rezultata na ovom tvrdom meču i teškom gostovanju.

AFTER 3/4: @KKCedevita - @kkcrvenazvezda 63:61.

U 34. minutu je bilo 65:64 (Stipanović), ali usledio je još jedan obrt (65:67, Jovanović i Bjelica sa linije penala).

Nastavljena je igra po principu "koš za koš", a sve češće se nizao preokret za preokretom (68:67, 37. minut) u ovoj čudnoj utakmici sa mnogo prekida i faulova (čak 55!). A onda u trojkaškom obračunu najpre ponetira Katić, pa Ročesti (71:70, 38. minut).

Trideset sekundi pre kraja bilo je 73:72, posle čega Ročesti nije materijalizovao prodor ka košu Zagrepčana, a posle 77:72 Feldin postiže trojku (77:74), ali u poslednjih 9 sekundi bolje se snašao tim Cedevite.

Budućnost – Mega 84:64

CEDEVITA - CRVENA ZVEZDA 79:74 (19:18, 20:21, 24:22, 16:13 )

Dvorana: Dom sportova. Gledalaca: 2.200. Sudije: Boltauzer, Petek, Majkić.

CEDEVITA: Ukić 4, Krušlin 5, Džonson 13, Katić 4, Bajo, Nikols 6, Slavica, Žganec, Musa 17, Čeri 6, Stipanović 10, Marfi 14.

CRVENA ZVEZDA: Radičević, Davidovac 3, Lazić 4, Lazarević, Antić 11, Dobrić 4, Feldin 11, Janković, Ročesti 18, Lesor 2, Jovanović 9, Bjelica 12.

Tabela: Budućnost 4-1, Partizan 3-2, Crvena zvezda 3-2, Cedevita 3-2, Mega 2-3, Olimpija 2-3, Mornar 2-3, FMP 2-2, Cibona 2-2, Igokea 2-2, MZT Skoplje 2-2, Zadar 1-3.