ZVEZDA BRILJIRALA U ŠAPCU: Crveno - beli sa TRI GOLA matirali Mačvu (VIDEO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 09.Avg.2020, 18:16

Sjajna partija.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Mačvu na gostovanju u trećem kolu Superlige Srbije – 3:0 (1:0).

Aktuelni šampion Srbije tako je ostvario i treću pobedu i to bez primljenog gola, istim rezultatom.

Blistali su mladi igrači Crvene zvezde.

Mačva je dobro otvorila utakmicu, igrala visok presing i pravila probleme igračima Crvene zvezde.

Međutim, to je trajalo samo deset minuta, pa kada se Zvezda oslobodila pritiska >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << domaćih igrača, zaigrala je u svom stilu.

Domaćin se povukao, disciplinovano branio i čekao svoju šansu iz kontra napada.

Zvezda je posle nekoliko solidnih prilika do gola došla u 24. minutu.

Ivanić i Katai su kombinovali, a Zvezdina desetka je proigrala Krstovića, koji je bio jači od defanzivca Mačve, izborio se za loptu i pogodio za vođstvo gostujuće ekipe.

Nije se dobro videlo na usporenom snimku, ali će se svakako pričati o ovom pogotku i eventualnom faulu ili ofsajdu.

Prelepa akcija našeg tima prethodila je golu. Čitav minut lopta je bila u posedu izabranika Dejana Stankovića.

🔴⚪ #fkcz #macczv pic.twitter.com/ZAfI60Ludi

— FK Crvena zvezda (@crvenazvezdafk) August 9, 2020

Nastavila je Zvezda u istom ritmu do kraja prvog poluvremena.

Katai je prvo iz slobodnog udarca sa 25 metara pogodio prečku, a zatim i udarcem sa 20 metara pred kraj prvog poluvremena.

Na startu drugog poluvremena ušli su Ben i Njegoš Petrović umesto Spiridonovića i Sanoga.

Zvezda je drugi pogodak postigla u 65. minutu.

Veljko Nikolić je posle odbijene lopte šutirao sa 25 metara, lopta se odbila od Božića i prevarila golmana Mačve i završila u mreži.

Smatraju u Zvezdu da su oštećeni za penal nakon starta nad Benom:

Naš klub je oštećen za jedanaesterac!#fkcz #zvezdatv pic.twitter.com/eh7hfOUBwE

— ZvezdaTV (@ZvezdaTV_fkcz) August 9, 2020

Treći gol postigao je Miloš Vulić u 90. minutu.

Postigao je prelep pogodak sa ivice šesnaesterca, pošto je pogodio gornji desni ugao.

Ispod ovog teksta možete pratiti iz minuta u minut dešavanja sa utakmice iz Šapca.

MAČVA - CRVENA ZVEZDA 0:3

Utakmica je na programu u nedelju od 18.30.

Pogledajte kako je Zvezda najavila pomenutu utakmicu na svom Tviter nalogu.

⭐Danas igra Zvezda⭐

🔴⚪ #fkcz pic.twitter.com/Jn7thwDKLs

Trener domaće ekipe Dragan Ančićić raduvao se utakmici protiv Crvene zvezde i nada se da bi njegov tim mogao do iznenađenja.

- Kada igrate protiv Crvene zvezde, stvar je jasna, to je sigurno najkvalitetnija ekipa u našoj ligi, što ne znači da se mi predajemo pre utakmice. Pokušaćemo da na svaki mogući način neutrališemo taj njihov kvalitet u igračkom kadru, ne plašimo se, ovo je za nas jedan izazov i igrači će pokušati ono što je u ovom trenutku možda neostvarivo - istakao je Aničić

Sa druge strana, trener crveno-belih je pred ovaj meč izjavio:

– Za nas je svaka utakmica derbi, idemo bod po bod, svaki je važan. Ne gledamo tabelu, fokusirani smo na nas. Znamo kalendar, spremili smo se dobro za to. Ukalkulisali smo sve, imamo širok roster, odlične igrače. Sa velikom željom dočekujemo svaku sledeću utakmicu, ali titula ne može da se osvoji u avgustu - dodao je trener crveno-belih.