Audi, Porsche i VW prihvataju Teslin standard punjenja

Izvor: B92, 22.Dec.2023, 20:28

Audi, Porsche i VW prihvataju Teslin standard punjenja

Volkswagen grupa je objavila da će Audi, Porsche, Scout Motors i Volkswagen usvojiti standard punjenja koji je razvila kompanija Tesla za svoja buduća električna vozila u regionu Severne Amerike.

Kako je navedeno, ovi brendovi će od 2025. primeniti Teslin standard za punjače, što će omogućiti ljudima pune svoja EV znatno lakše i pristupačnije nego do sada.

Što se tiče >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << postojećih električnih vozila iz portfolija marki Audi, Porsche i Volkswagen, kompanije razvijaju adaptere koji će omogućiti ljudima da pune ova vozila pomoću Teslinih konektora.

Do sada je veći broj proizvođača automobila usvojio ovaj standard, uključujući BMW, Ford, GM, Hondu, Hyundai, Nissan i Toyotu.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.