Izvor: B92, 15.Nov.2010, 17:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zatražena smena ministarke pravde
Beograd -- Beogradski odbor sindikata pravosuđa zatražio je smenu ministarke pravde Srbije Snežane Malović zbog potpisivanja sporazuma sa manjinskim sindikatom.
Naime, sporazum je potpisan sa sindikatom koji nije bio u štrajku. Takođe, smena je zatražena i zbog navodnih grešaka u sprovedenoj reformi.
Osim smene Malovićeve, zahteva se i smena članova Visokog saveta sudstva i Državnog veća tužilaca kao važnih "činilaca" za sprovođenje reforme pravosuđa.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
Očekujemo od zaštitnika građana da će iskoristiti svoja zakonska ovlašćenja i zatražiti razrešenje članova Visokog saveta sudstva i Državnog veća tužilaca i tako sprečiti njihovo "prekoredno" napredovanje, kao nagradu za učinjeno, navodi se u saopštenju.








