Zelke rašrafio Klopovu mašinu – Borusija nokautirana i na Vezeru (VIDEO)

Izvor: MozzartSport.com, 20.Dec.2014, 18:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Verder slavio sa 2:1. Istim rezultatom Augsburg savladao Borusiju Menhengladbah. Bajer se spasio protiv Ajntrahta, bez golova u sudaru Šalkea i Hamburga

Ne igra se fudbal bez odbrane. Ali Borusija Dortmund ove jeseni odbija da se bavi defanzivnim zadacima. Posebno kada izađe iz Dortmunda. U 17. kolu Bundeslige stoga su izabranici Jirgena Klopa morali da istrpe još jednu lekciju. Ovaj put u ulozi učitelja našao fenjeraš Verder, koji je u Bremenu slavio sa 2:1 >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << pošto je Davi Zelke gostima vadio dušu na pomak.

Zelke je naime postigao prvi i namestio drugi gol za tim sa Vezera, koji je očigledno dobro analizirao protivnika, a imao je i sreću da povede već u trećem minutu kada je 19-godišnji Zelke maestralno plasirao loptu iza leđa Mičela Langeraka.

Borusija se našla na konopcima. Predugo joj je trebalo da se uspravi.

Verder je u nastavku mudro prepustio loptu rivalu i šansu čekao na svojoj polovini terena. Jer kada Borusija juri rezultat – pozadi orkani duvaju. Na Vezeru je posebno propusna bila desna strana na terena na kojoj su statirali Lukas Pišček i mladi Matijas Ginter.

U 62. minutu utakmice Zelke je doduše probio po levom krilu, ali je na suprotnoj strani terena Fin Bartels imao pola igrališta samo za sebe. Zelke, koji se prethodno upisao u listu strelaca i na trećem uzastopnom meču u Bremenu, našao se u ulozi pakera. Bartels nije imao težak posao. Borusija je primila i 17. gol na ovosezonskim gostovanjima u Bundesligi.  Pobedila je samo u drugom kolu u Augsburgu. U narednih osam – remi i nestvarih sedam poraza aktuelnog vicešampiona Nemačke i tima koji će i na proleće igrati među 16 najboljih u Evropi. U Nemačkoj se ne da prepoznati. Pogodak Matsa Humelsa samo je ublažio