Nekada je igrao u Realu, ali je od večeras kralj otadžbine: Balboa odveo Ekvatorijalnu Gvineju u četvrfinale! (VIDEO)

Izvor: MozzartSport.com, 25.Jan.2015, 21:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Domaćin savladao Gabon sa 2:0 i plasirao se u narednu rundu, dok je Kongo trijumfom nad Burkinom Fasom overio prvo mesto u grupi A

Pasionirani ljubitelji španskog fudbala sigurno se sećaju Havijera Balboe, momka koji je pre deset godina predstavljen kao novo Realovo čudo od deteta. Skupio je Balboa desetak utakmica za Kraljevski klub, nevidljivi prst fudbalske sudbine vodio ga je kasnije u Benfiku, Albasete, Kartagenu, naposletku u portugalski Estoril. >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com <<

Dakle, pomenuti Havijer Balboa je već bio „kraljević“, ali je od večeras definitivno kralj Ekvatorijalne Gvineje. Golom 30-godišnjeg veziste vrođenog u Madridu domaćin Kupa afričkih nacija načeo je favorizovani Gabon, a do kraja meča uspeo da duplira prednost i u velikom stilu završi posao - 2:0

Rovoska borba viđena je na krcatom stadionu Bata. Favorizovanom Gabonu bio je potreban bod za prolaz dalje, ali je selektor Ekvatorijalne Gvineje Argentinac Esteban Beker postavio taktiku u stilu Dijega Simeonea. Ratničkom igrom Gvineja je otupela oštricu napada Gabona i čekala trenutak za udarac.

A taj trenutak se desio u 55. minutu kada je Balboa rutinski realizovao jedanaesterac... Pokušavao je Gabon na sve načine da dođe do izjednačenja, ali protiv borbenih domaćina nije se moglo više. Gvineja je zatvorila prilaze svom golu, a zatim u 86. minutu overila plasman u četvrtfinale.

Zanimljivo je bilo i u drugom meču. Mučio se favorizovani Kongo protiv Burkine Faso. Činilo se posle izjednačenja u 86. minutu da će morati da se zadovolji drugom pozicijom, ali je 60 sekundi kasnije golman Burkine napravio kardinalnu grešku. Dovoljno da Kongo pobedi (2:1).

(Foto: Action Images)