Najgori napad lige probio najbolju odbranu: Klajn u finišu meča anulirao Forsterovu grešku (VIDEO)

Izvor: MozzartSport.com, 24.Nov.2014, 23:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Agbonlahor prekinuo niz Svetaca od 439 minuta bez primljenog gola

Sautempton ove sezone ima granitnu odbranu, najbolju u Premijer ligi sa samo pet primljenih golova, a Aston Vila ima najgori napad i isto toliko postignutih golova i uspela je ono što je retko kome uspelo - da probije granitni bedem Svetaca. Ipak Natanijel Klajn je anulirao fudbalsku anomaliju u finišu meča 1:1.

Tim iz Birmingema nije postigao gol na sedam prvenstvenih utakmica, >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << a Sveci nisu primili gol na toliko utakmica i bezubi tim Pola Lamberta je uspeo da im zatrese mrežu. Zasluge za to ipak idu Frejžeru Forsteru pošto je golman gostujuće ekipe u 29. minutu bezrazložno istrčao daleko u polje, a to je iskoristio brzonogi Gabrijel Agbonlahor i zatresao mrežu pošto je zaobišao čuvara mreže. Time je prekinuo niz Sautemtpona od 439 minuta bez primljenog gola.

Sveci su napadali, Dušan Tadić je opet dovodio saigrače u prilike, ali je Bred Guzan bio na svom nivou.

Kada nije mogao Gracijano Pele, Natanijel Klajn je „oprao“ Forstera i u 81. minutu zatresao mrežu posle dobrog prodora i centaršuta Rajana Bertranda.

Na kraju i najpravednijih 1:1 i podela bodova posle koje je Sautempton i dalje drugi, ali je pokazao da je ranjiv i da ih umor polako stiže.