Kakav fudbal u Španiji: Na Mestalji pao 40. gol!

Izvor: Mondo, 22.Avg.2016, 23:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Spektakularno prvo kolo Primere. Za kraj - iznenađenje u Valensiji.

Nova sezona Primere počela je zaista spektakularno.

Na deset utakmica prvog kola postignuta su četiri gola po meču. Zbirno - čak 40!

Nakon vikenda u kojem smo videli goleade u Barseloni, Sevilji, kao i ubedljivu pobedu Reala u San Sebastijanu, prva runda završena je u ponedeljak u Vigu i Valensiji.
Nekoliko sati nakon što je debitant Leganes naneo iznenađujući poraz Selti u gostima, na čuvenoj "Mestalji" viđeno je još jedno iznenađenje:

VALENSIJA - LAS PALMAS 2:4 (2:3)

Iako je Santi Mina već u 6. minutu doveo domaćina u vođstvo, gosti su preokrenuli već do 31, golovima Marka Livaje, Žonatana Vijeire iz penala i Kevina Prinsa Boatenga, koji je tim pogotkom ušao u istoriju evropskog fudbala.

Bivši fudbaler Herte, Dortmunda, Totenhema, Portsmuta, Milana i Šalkea postigao je po gol u čak četiri najjače lige - Seriji A, Premijer ligi, Bundes ligi i Primeri.

Trzaj glavom i mat!

Izvor: YouTube

Što je u tom trenutku bilo jasno nagovešteno - ostvareno je u nastavku meča.

Valensija je snažno napadala, bacila sve karte u napad, ali uspela da zatrese mrežu samo još jednom, drugim golom Santija Mine u 34. minutu.

U većem delu nastavka "slepi miševi" snažno su pokušavali da izjednače, ali pritisak nisu pretvorili u gol. Pako Alkaser odigrao je loš meč, koji je mogao da "izvuče" snažnim udarcem u 70. minutu, kojim je ipak zatresao prečku, a ne mrežu.

Do kraja je u glavnoj ulozi bio čuvar mreže gostiju Havi Varas, koji je branio i trpeo udarce, ali ipak sačuvao pobedu svom timu. Konačnih i odlučujućih 2:4 postavio je Hrvat Livaja, svojim drugim golom na utakmici, posle brze kontre gostiju.

Po svemu sudeći, čeka nas sjajna sezona Primere.