Italijani pet od pet: Ljajić i Žervinjo ohladili užareni Tiganj, Torino protutnjao Baskijom! (VIDEO)

Izvor: MozzartSport.com, 27.Feb.2015, 00:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Roma, Torino i Napoli kompletirali prolazak svih timova iz italijaske Serije A u osminu finala Lige Evrope

Kakvo veče za italijanski fudbal. Svih pet timova iz Serije A obezbedilo je plasman u osminu finala Lige Evrope, ali ne samo to - svih pet timova ostvarilo je pobede u revanš mečevima 1/16 finala. Nakon Fjorentine i Intera, koji su nešto ranije eliminisali Totenhem i Seltik, pobede vredne prolaska u narednu rundu ostvarili su Roma, Torino i od ranije sigurni Napoli.
Vučica je na užarenom "tiganju" u Roterdamu savladala ratoborni Fajenord, ali i prilično neraspoloženu publiku na De Kajpu, zbog čijih je ispada francuski sudija Klemon Turpan morao da prekine utakmicu sredinom drugog poluvremena.

Srca domaćih navijača kapiten Rome Frančesko Toti zaledio je u dva navrata tokom prvog poluvremena. Prvo kada je lobovao skamenjenog Keneta Vermera,ali je lopta završila tik pored stative, a drugi put kada je njegov udarac iz slobodnog udarca završio na stativi protivničkog gola.

Ipak, Romi se sve vratilo u finišu prvog poluvremena, Ljajić je odlično sačekao loptu na drugoj stativi posle centaršuta Torosidisa i sigurnom egzekucijom pokazao zbog čega je najbolji strelac Vučice u ovoj sezoni.

Domaći navijači su u 54. minutu bili iziritirani isključenjem Mihela te Vredea, koji je nespretno startovao na Manolasa, pa su u kratkom vremenskom periodu teren zasuli tvrdim predmetima, što je nateralo arbitre da smire situaciju.

Ipak, Rominim fudbalerima nikako nije odgovarao prekid od dvadesetak minuta, pošto su se izabranici Rudija Garsija potpuno nespremni vratili na teren. To je iskoristio rezervista Elvis Manu, koji nakon loše rekacije Totija i Keite protutnjao kroz odbranu Rimljana, matirao Skorupskog, i doveo atmosferu na De Kajpu do delirijuma.

Ipak, samo tri minuta tačku na pitanje prolaska stavio je brzonogi Žervinjo, koji je bio na udaru brojnih rasističkih ispada domaće publike. On je zatresao mrežu Fajenorda nakon još jednog odličnog centaršuta Torosidisa.

Torino je priredio jedno od najvećih iznenađenja 1/16 finala Lige Evrope, pošto je nakon 2:2 na svom terenu, uspeo da savlada Atletik Bilbao na San Mamesu i plasira se u osminu finala - 2:3 (1:2).

Bikovi su u tri navrata vodili na ovoj utakmici, prvo preko Kvaljarele, potom golom Maksija Lopeza, dok je konačan rezultat postavio Mateo Darmijan u 67. minutu, za veliku radost nekoliko hiljada gostujućih navijača koji su dali veliku podršku svom timu u Baskiji.

Napoli je imao najlakši zadatak u revanšu, pa je rutinski savladao Trabzon na svom terenu zahvaljujući pogotku Žonatana de Guzmana u 19. minutu, iako je rezultat mogao da bude daleko ubedljiviji u korist domaćeg tima - 1:0 (1:0).