Alaves skrenuo "žutu podmornicu" sa kursa: Katai ušao kad je već sve bilo gotovo (VIDEO)

Tim iz Vitorije prekinuo seriju od tri poraza pobedom nad Viljarealom

• 0

Fudbaleri Alavesa ozbiljno su ukočili Viljareal u trci ka četvrtom mestu i plasmanu u Ligu šampiona.

Tim iz Vitorije, za koji je od 77. minuta igrao i bivši igrač Zvezde Aleksandar Katai, pobedio je goste 2:1 i sebio bezbedio poptuno spokojan završetak sezone, a "žutu podmornicu" skrenuo sa kursa elitnog takmičenja.

Na "Mendizorozi", domaći tim je materijalizovao desetak minuta nadahnuća preko Ibaia Gomeza, čiji je volej bio i najlepši detalj meča, i Elija, koji je drugim golom goste uveo u ozbiljan problem pred nastavak meča.

Tračak nade da se mogu "izvući" makar sa remijem iz Baskije, Viljarealu je doneo Bakambu, posle kiksa defanzivca Alavesa, ali bio je to i jedini propust u inače čvrstoj odbrani domaćeg tima u ponedeljak uveče.

Alavesu je ova pobeda obezbedila čvrsto 11. mesto, dok Viljareal nije uspeo da iskoristi remi Sevilje sa Valensijom i izvrši dodatni pritisak na Andalužane.