KRAGUJEVAČKI SPORT

KGSPORT.INFO

Povratak na pobednički kolosek

PREŠLI PREKO KOLUBARE: Košarkaši Radničkog 1950 (Foto: JZ)

Trijumfom nad Kolubarom rezultatom 87:68 (19:20, 25:14, 26:19, 18:15) u 17. kolu Druge lige Srbije, košarkaši Radničkog 1950 vratili su se na pobednički kolosek nakon dva uzastopna poraza. Iako oslabljena neigranjem nekolicine važnih igrača, ekipa trenera Igora Todorovića je sigurnom igrom u drugoj i trećoj četvrtini slomila otpor svog rivala.

Lazarevčani su u prvoj četvrtini zadavali puno problema domaćinu, naročito preko raspoloženog centra Momčilovića. Kragujevčani su ipak uspeli da se konsoliduju i serijom od šest vezanih poena početkom druge deonice preuzmu vođstvo.

Predvođeni raspoloženim Stojanovićem, košarkaši Radničkog 1950 su postepeno uvećavali prednost i na poluvreme otišli sa dvocifrenim vođstvom – 44:34. Kragujevčani su u istom ritmu nastavili i u trećoj četvrtini, pa su u poslednji desetominutni period ušli sa kapitalnih 70:53, što je bila sasvim dovoljna zaliha da se utakmica bez ikakvih rezultatskih tenzija privede kraju.

Sjajni Srđan Stojanović je meč završio sa 20 poena i 7 asistencija, uz indeks 27, a odličnu podršku pružili su mu centri Radničkog 1950, Popović sa 15 i Beloica sa 14 postignutih poena. Među igračima sa dvocifrenim učinkom u ovom susretu našli su se još i Nikola Kostić sa 12 i Janko Tanasijević sa 11 poena.

U ekipi Kolubare Papić je postigao 17, Momčilović 14, a Sinđelić 11 poena.

Radnički 1950 – Kolubara LA 2003 87:68 (19:20, 25:14, 25:19, 18:15)

KRAGUJEVAC
Sportska hala: „Jezero“.
Gledalaca: 200.
Sudije: Jovašević, Arsić (obojica iz Čačka) i Tadić (Užice).

RADNIČKI 1950: Kostić 12, Ćurčić, Đurđević, Lakićević, Nedeljković 6, Katušić, Stojanović 20 (indeks 27, 7 as), Popović 15 (indeks 21), J.Tanasijević 11, Beloica 14, N.Tanasijević 9. Trener: Igor Todorović.

KOLUBARA LA 2003: Vesković, Papić 17, Milovanović, Ilić 2, Ivković 4, Diković 9, Radović 7, Momčilović 14, Drašković 2, Sinđelić 11, Perović, Arsenović 2. Trener: Srđan Jeković.

Posle sedamnaest odigranih kola, Radnički 1950 nalazi se na četvrtoj poziciji sa istim brojem bodova kao i zrenjaninski Proleter – 29. Vodeća Vojvodina je sakupila 32, a drugoplasirani Zlatibor 31 bod.

U narednom, 18. kolu kragujevački drugoligaš gostuje ekipi Plane, koju je u prvom delu prvenstva dobio sa 80:78.