Tenis

Troicki savladao Andersona

Srpski teniser Viktor Troicki napravio je veliki preokret na startu turnira serije 500 u Beču.

Troicki je u prvom kolu savladao Kevina Andersona sa 4:6, 7:6 (5), 7:5.

Maratonski meč Troicki je uspio da dobije u 12. gemu trećeg seta kada je napravio jedini brejk na meču.

U prvom setu je propustio tri vezane brejk šanse u trećem gemu, pa je Anderson u desetom gemu brejkom došao do 1-0.

U drugom setu je bilo mnogo brejk lopti, ali ne i brejkova, a Troicki je u 13. gemu od 4:5 dobio tri vezana poena i izjednačio je.

Treći set donio je sigurne servise na obje strane, pa je jedina brejk šansa bila ujedno i meč lopta. Troicki je u posljednjem gemu meča iskoristio svoju priliku i ostvario je vrijednu pobjedu.

Njegov naredni rival u Beču biće Tim ili Melcer.