Velika drama u Portugaliji - Sporting ispustio tri gola prednosti!

Autor: Boban Filipović
subota 01.10.2016.
21:16
Izvor: Sportske.net

"Lavovi" su propustili priliku da odnesu ceo plen iz Gimaraeša i da bar neko vreme zauzmu čelo tabele, iako su do 15 minuta pre kraja utakmice vodili sa 3:0.

Beta/AP Photo/Paulo Duarte

Ekipa Žorža Žezuša se vraća sa samo jednim bodom sa gostovanja u Gimaraešu pošto su u poslednjih 15 minuta mečaupropastili sve što do tada uradili

Imali su zeleno-beli tri gola prednosti na manje od 20 minuta pre kraja, ali su u finišu 'prosuli' mleko dozvolivši sebi da prime tri gola do kraja, pa je utakmica završena rezultatom 3:3.

Poveli su 'Lavovi' preko Lazara Markovića, bio je to prvenac našeg reprezentativca od kako je došao iz Livrepula, a do odlaks na odmor prednost je duplirao Koates, pošto je bio najviši u skoku posle jednog kornera.

Kada je Elias  u 71. minutu postigao treći gol za Sportin činilo se da je priča gotova, ali tako nisu mislili domaćini.

Marega je sa kreča smanjio na 1:3 u 74. minutu, a samo minut kasnije isti igrač svojim drugim golom vraća svoju ekipu u život. Gimaraeš dobija veliko samopouzdanje i minut pre kraja utakmice golom Soareša stiže do boda.

Sporting se ovim remijem izjednačio sa liderom i gradskim rivalom Bnefikom po broju bodova, ali 'Orlovi' svoj meč 7. kola tek treba da odigraju.