Autor: Mihajlo Vidojević
nedelja 22.05.2016.
21:10
Izvor: Sportske.net

Vaterpolisti Partizana stigli su do prednosti u finalnoj seriji plej-ofa domaćeg šampionata, pošto su na bazenu SC Tašmajdan savladali "večitog rivala".

Beta/Hina/MarioStrmotic/Ds

Finalna serija plej-ofa vaterpolo šampionata Srbije počela je "brejkom" Partizana na plivalištu SC Tašmajdan.

Aktuelni šampion Srbije bio je ubedljiv i slavio sa 12:6 (1:0, 2:1, 6:4, 4:1) protiv Crvene zvezde, pa će na domaćem terenu imati priliku da overi titulu i odbrani trofej.

Najbolji pojedinac na prvoj utakmici bio je Draško Gogov koji je torpedovao crveno-bele sa sedam pogodaka.

Dešavanja u prvom poluvremenu nisu ukazivala na to da će pasti ovako veliki broj golova pošto je Partizan imao dva gola prednosti (3:1) posle prve dve četvrtine.

Treći period bio je najefikasniji za obe ekipe ali je i njega dobio Partizan sa 6:4 uz nova tri gola Draška Gogova.

U poslednjoj deonici Zvezda je uspela da priđe na 8:6 posle gola Srđana Aksentijevića ali je to bio poslednji trzaj crveno-belih pre furioznog završetka Partizana.

Draško Gogov je bio najbolji pojedinac na meču sa 7 pogodaka, a pratili su ga Nikola Jakšić i Đorđe Tanasković sa po dva pogotka. Jedan gol za Partizan postigao je Đorđe Lazić.

Na drugoj strani je prednjačio Srđan Aksentijević sa dva gola, a po jedan su postigli Aleksandar Andrejević, Filip Kljajević, Dragan Drašković i Stefan Ilić.

Druga utakmica finalne serije igra se u sredu na Banjici a šampion će biti ekipa koja prva stigne do dve pobede.