23:52
Izvor: Sportske.net

Posle dva bolna poraza, Barselona večeras konačno obradovala navijače...

euroleague.net

Još jedan derbi odigrala je večeras ekipa Barselone. Podsetimo, u prošlom kolu je poražena od Real Madrida, da bi zatim izgubila i u Krasnodaru od Lokomotive, u odlučujućem meču u borbi za plasman na F4 Evrolige.

Ovoga puta, Katalonci su zablistali, i to u duelu sa jednim od učesnika fajnal-fora EL, ekipom Laboral Kuće.

Barsa je bila veoma ubedljiva, slavila sa 89:68, što joj je 26. pobeda u 29 odigranih kola španske Endesa lige.

Od samog početka je domaćin zaigrao bolje, pogotovo u odbrani, pa je Laboral u prvih deset minuta igre postigao samo šest poena.

Ipak, gosti su na poluvremenu imali aktivan rezultat, bilo je 37:30 za Barsu, ali je preostalih 20 minuta u potpunosti proteklo u znaku domaćina.

Satoranski
sa 16 i Samjuels sa 14 poena bili su najefikasniji u pobedničkoj ekipi, a Laboral Kuću je predvodio Burusis sa 18 poena i 12 skokova.

Jake Blažiča nije bilo u gostujućem timu zbog povrede, a bivši as Partizana Davis Bertans je meč završio sa šest poena na svom kontu.

Laboral Kuća je posle ovog poraza ostala na četvrtom mestu na tabeli, sa 20 pobeda i devet poraza.