KRAGUJEVAČKI SPORT

KGSPORT.INFO

Norvežani ubedljivi u prvom meču Top 16 faze Čelendž kupa

rk radnicki

Rukometaši kragujevačkog Radničkog nisu uspeli da iznenade favorizovani norveški Filingen u Bergenu. Norvežani su slavili sa ubedljivih 35:28 (21:12) i tako stekli veliku prednost pred današnji revanš.

Već nakon prvih desetak minuta susreta domaćin je stekao solidnu prednost (9:4), čime je maltene nagovestio konačan rasplet. Iskusni rukometaši Filingena su kvalitetnom odbranom i visokim procentom realizacije napada uvećavali svoje vođstvo, koje je dosezalo i dvocifrene okvire. Kragujevčani su se probudili tek u završnih desetak minuta susreta, što je im je omogućilo da makar malo ublaže poraz.

Lunde i Tangen bili su najefikasniji u redovima pobedničkog tima sa po pet postignutih golova, koliko je ubacio i mladi, 18-godišnji Milan Nikolić sa druge strane.

Revanš, u kome će ekipa Radničkog samo formalno imati ulogu domaćina, na programu je danas od 16 časova na istom mestu.

FIlingen Bergen (NOR) – Radnički Kragujevac (SRB) 35:28 (21:12)

Hala: Framohallen (Bergen)