Košarka

Petak, 27.11.2015.

21:13

EL: Teo ostavio CSKA na vrhu

Moskovski CSKA zadržao je čelnu poziciju u grupi D Evrolige, pošto je u okviru sedmog kola savladao Sasari kod kuće – 93:87.

Izvor:

Autor:

Default images
StarSport

'Armejci' sada imaju šest pobeda i jedan poraz, identičan učinak ima i Unikaha, dok je italijanski predstavnik doživeo i sedmi poraz.

Domaći tim imao je problema samo u prvoj deonici, što su gosti iskoristili i uspeli da završe prvih deset minuta u plusu. Ipak, to je bilo sve od neizvesnosti jer je CSKA u naredne dve četvrtine stvorio dvocifrenu prednost i rutinski priveo meč kraju.

Najzaslužniji za trijumf domaćeg tima bio je kapiten reprezentacije Srbije Miloš Teodosić, koji je susret završio sa 21 poenom (3/4 za dva, 5/10 za tri), tri asistencije i dva skoka. Odličnu partiju pružio je i Nando De Kolo sa 17 poena (1/5 za dva, 1/2 za tri, 12/12 bacanja), dok je jedini preostali dvocifreni bio Nikita Kurbanov sa 10 poena i sedam uhvačenih lopti.

Kod gostiju se najviše istakao Dejvid Logan sa 21 poenom i tri asistencije, a najveću podršku imao je u Ejengi, koji je pored 19 poena zabeležio i sedam skokova.