Читај ми!

Remi Vile i Junajteda, Sautempton prekinuo loš niz

Mančester junajted osvojio samo bod u Birmingemu, iako je Aston Vila igrala od 65. minuta sa igračem manje. Nova pobeda Vest Hema, Sautempton konačno slavio.

Fudbaleri Aston Vile i Mančester Junajteda odigrali su nerešeno 1:1 (1:0) u 17. kolu engleske Premijer lige.

Klub iz Birminhema je poveo fenomenalnim golom Belgijanca Kristijana Benteka u 18. minutu, ali je bod Junajtedu doneo Radamel Falkao na početku drugog poluvremena.

Tim Luja van Gala nije uspeo da dobije sedmi meč u nizu i nije pružio adekvatnu partiju, iako je od 65. minuta imao igrača više kada je Gabrijel Agbonlahor dobio direktan crveni karton posle preoštrog starta.

Aston Vila je čak u finišu meča mogla do pobede, ali su napadači domaćeg tima u završnici bili nesmotreni.

Sautempton je posle mesec i po dana i četiri vezana poraza uspeo da trijumfuje, a ceh je platio Everton - 3:0. Strelci za "svece" bili su Romelu Lukaku (autogol), Gracijano Pele i Maja Jošida.

Vest Hem je pobedom na Apton parku nad Lesterom nastavio sa odličnim partijama ove sezone. Tim iz Londona golovima Endija Kerola i Stjuarta Dauninga lako savladao "lisice", koje se nalaze na začelju tabele.

Kvins Park Rendžers je u "ludoj" utakmici osvojio tri boda, iako je posle 20 minuta imao dva gola minusa protiv Vest Bromvič Albiona. Junak meča, a verovatno i kola, bio je napadač Čarli Ostin koji je postigao het-trik.

Pobede su zabeležile ekipe Svonsija i Totenhema nad Halom, odnosno Barnlijem.