Petak 21.11.2014.
18:39 >> 21:57h
Vestionline A

Evroliga: Zvezda herojski pala u Istanbulu! Erceg "oteo" pobedu

Kakva šteta, kakva tragedija za crveno-bele! Iako su bili na korak do četvrte pobede u Evroligi, Crvena zvezda je na kraju poražena, posle dva produžetka, u Istanbulu. Galatasaraj je uz mnogo sreće pobedio srpskog vicešampiona 110:103 (22:16, 23:24, 9:23, 28:19, 14:14, 14:7). Ako je za utehu, četa Dejana Radonjića je poražena sa manje razlike nego što su Turci izgubili u Beogradu (76:68), što može da bude odlučujuće u nastavku takmičenja u najjačem klupskom takmičenju.

Luka Mitrović i Karlos Arojo

I pored poraza, košarkaši Crvene zvezde zaslužuju sve česitke na fantastičnom meču. Više sreće i koncentracije u finišu imali su domaćini koje su predvodili fenomenalalni Zoran Erceg i Karlos Arojo. Upravo je Srbin bio heroj Galatasaraja. Na tri sekunde pre kraja 40. minuta, kod rezultata 82:79, Erceg je pogodio trojku sa više od 10 metara i doneo produžetak svom timu.

U prvom produžetku opet je Zvezda bila bliža pobedi. Markus Vilijams je imao napad za trijumf, ali je krenuo na ulaz, pa je njegov šut izblokiran. Kao da su tada sve kredite crveno-beli ispucali. U drugom produžetku, razgoropadio se Karlos Arojo. Uz asistenciju iskusnog Gonluma, istanbulski crveno-žuti stigli su do trećeg trjumfa u grupi D Evrolige.

Crveno-beli imaju razloga da žele, ali i dalje imaju velike izglede da se plasiraju u Top 16. Fenomenalne partiju pružio je Nikola Kalinić, koji je trojkama u finišu četvrte četvrtine punio koš domaćina. Markus Vilijams nije bio realizatorski raspoložen, ali je imao neverovatnih 17  asistencija. Odlični su bili i Boban Marjanović i kapiten Luka Mitrović, koji je postigao čak 30 poena, ali dobre igre kvarteta crveno-belih na kraju nije bio dovoljan za trijumf.

GALATASARAJ: Erceg 32 (7 sk), Džavaji 2, Gonlum 15, Vujukas 4, Aldemir 4, Nikolov, Aradori 2, Arojo 26 (6 as), Guler 10, Arslan 15, Arar, Ural.

CRVENA ZVEZDA: Vilijams 8 (17 as), Rebić, Čvorović, Dangubić, Mitrović 30, Lazić 7, Blažič 7, Kalinić 21, Marjanović 23 (17 sk), Tejić 5, Dženkins, Cirbes 2.

REDOSLED: Olimpijakos 6-0, Crvena zvezda, Galartasaraj i Neptunas po 3-3, Laboral kuća 2-4, Valensija 1-5.

50. minut - U drugom produžetku, domaćin je bio mnogo bolji i pobedio.
45. minut - Guler, poeni plus bacanja. Izjednaenje. Marjanović na liniji bacanja, još 23 sekunde do kraja. Vodi Zvezda 96:94. Aroji za novi produžetak.
44. minut - Gonlum ponovo dovodi Galatasaraj u vođstvo. Bobi siguran sa linije bacanja. Kalinić za +3.
43. minut - Trojka Aroja. Mitrovć vraća trojku, plu 1 za Zvezdu.
42. minut - Trojka Kalinića za 86:85. Mitrović opet za vođstvo Zvezde.
41. minut - Arojo sa linije bacanja za vođstvo Galatasraja.
40. minut - Arojo pogađa, vodi Galatasaraj. Trojka Kalinića za plus 2 - 79:77. Vilijams pogađa jedno bacanja, još 12 sekundi do kraja meča. Domaćin ima poslednji napad. Dangubić faulira Arslana, dva bacanja za pleja domaćina. Devet sekundi do kraja, penal zavšnica. Marjanović na liniji bacanja. Siguran je centar Zvezde. Erceg je pogodio sa 10 metara trojku za produžetak. Mitroviću je ostalo dve sekunde, ali nije bio precizan. Kakva šteta za Zvezdu.
39. minut - Kalinić trojka za 76:72. Vraća trojku Arslan.
38. minut - Erceg pogađa trojku za 70:73. Erceg sa linije bacanja smanjuje na samo poen za Zvezdu. - 72:73. Čak 27 poena Zorana Ercega, još 2 minuta i 45 sekundi do kraja meča. Drama!
37. minut - Marjanović vraća plus 6 - 73:67. Još tri minuta i 20 sekundi do kraja. Zvezda odoleva Galatasaraju.
36. minut - Kalinić za plus 7 - 72:65. Sjajne asistencije Vilijamsa. Gonlum smanjuje.
35. minut - Zvezda nije iskoristila napada kod rezultata 68:62. Arslan smanjuje sa linije slobodnih bacanja.
34. minut - Erceg sa linije bacanja smanjuje na samo 3, 62:65. Trojka Vilijamsa za 68:62. Lakše se diše.
33. minut - Guler pogađa trojku, samo 5 za Zvezdu - 60:65.
32. minut - Gonlum sa linije bacanja smanjuje na samo šest razlike - 63:57. Zakucavanje Cirbesa za 65:57.
31. minut - Guler smanjuje na 63:56.
30. minut - Arslan smanjuje na 7, ali Mitrović sa linije slobodnib bacanja vraća Zvezdi +9 - 20 poena kapitena. Posle treće četvrtine vodi Zvezda 63:54.
29. minut - Gonlum smanjuje, ali Blažič vrača Zvezdu na +9 - 61:52.
28. minut - Mitrović sa linije slobodnih bacanja vraća Zvezdu na +9, 59:50.
27. minut - Vilijams za +10 Zvezde  -57:47. 17:2 serija Zvezde u trećoj četvrtini. Arojo postiže trojku.
26. minut - Marjanović nezaustavljiv u reketu. Vilijams ima devet asistencija dosad.
25. minut - Vujukas prekida seriju Zvezde - 47:54.
23. minut - Novo zakucavanje Marjanovića, serija Zvezde 10:0. Ratigrao se i Kalinić za plus 7 Zvezde - 52:45.
22. minut - Novo zakucavanje Marjanovića, za 45:44. Zvezda vodi 46:45 poenima Kalinića.
21. minut - Marjanović ubacuje prve poene u nastavku.
20. minut - Sa pet poena Karlosa Aroja Galatasaraj ponovo ide na solidnu prednost - 45:38. Prvi poeni Vilijamsa za 45:40. Domaćin ima poslednji napad u prvom poluvremenu. Aradori pogađa, sudije pregledaju snimak. Ipak, koš ne važi. Posle prvog poluvremena - 45:40 za Galatasaraj.
19. minut - Mitrrović već 16 poena. Fenomenalna asistencija Markusa Vilijamsa.
18. minut - Nova trojka Luke Mitrovića.
17. minut - Već 16 poena Ercega. Marjanović smanjuje na 35:29. Nezaustavljivi je Zoran Erceg na večerašnjem meču.
16. minut - Novi poeni Ercega, već 14 poena Srbina u dresu Galate. Zakucavanje Majanovića.
15. minut - Poeni Marka Tejića, za 29:24.
14. minut -Arslan sa linije slobodnih bacanja poveđava vođstvo Galatasraja - 29:22.
13. minut - Džavaji pogađa prve poene na meču. Tehnička greška za trenera domaćina Atamana. Trojka Arslana, 27:22.
12. minut - Blažić smanjuje sa linije slobodnh bacanja, 22:21.
11. minut - Trojka Marka Tejića, za 22:19.
10. minut - Luka Mitrović siguran sa linije bacanja, već 11 poena kapitena. Gonlum povećava na 22:16, to je rezultat prve četvrtine.
9. minut - Poeni Vujukasa, za 18:14. Nova serija Galate - 6:0, za 20:14.
8. minut - Erceg već ubacio 10 poena. Trojka Mitrovića, njegov deveti uzastopni poen. Erceg nastavlja seriju, već 12 poena srpskog internacionalca.
7. minut - Nova serija kapitena Zvezde Luke Mitrovića. 8:0 serija Zvezde.
6. minut - Poeni Mitrovića, vraća se Zvezda - 12:7. Novi poeni Mitrovića, za minus tri Zvezde - 9:12.
5. minut - Kalinić prekida seriju domaćina. Zvezdi nije priznat koš Lazića posle očiglednog diranja mrežice domačeg košarkaša.
4. minut - Trojka Ercega za 9:3. Nova trojka Ercega, +9 domaćina. Serija Galata 10:0.
3. minut - Erceg sa linije slobodnih bacanja povećava prednost domaćina - 6:3.
2. minut - Branko Lazić postiže trojku.
1. minut - Utakmica je počela. Pjetro Aradori postiže prve poena na meču. Zvezda dva napada propustila.
Dvorana "Abdi i Pekči" je solidno popunjena.
Oko 400 navijača Crvene zvezde nalazi se ispred dvorane, ali turska strana ne dozvoljavama "delijama" da uđu u dvoranu.

Na premijeri Evrolige, Crvena zvezda je pobedila Galatasaraj 76:68.