Igra u Srbiji, bolji je od Totija i Ibrahimovića, a nikada nije bio u Zvezdi i Partizanu!

Vezista Čukaričkog Igor Matić u samom je vrhu evropske liste strelaca fudbalera koji su prešli 30 godina * Računajući samo domaće prvenstvo i kup, ''desetka'' Brđana je na petom mestu, ispred asova kao što su Toti, Ibrahimović, Huntelar i Klose

• 11

Prošle godine samo tri, ove je dogurao već do devet golova! Sezona iz snova za iskusnog vezistu Čukaričkog Igora Matića koji je ušao u 34. godinu života. Godine koje u fudbalu znače veteran, čovek pred penzijom ili igrač na zalasku karijere, ali je Matić to sve demantovao za samo tri meseca.

Toliko mu je trebalo da upiše šest golova u šampionatu i tri u kupu. Golovi koji ga stavljaju u TOP 5 strelaca u Evropi koji imaju 30 ili više godina, računajući samo domaća takmičenja (prvenstvo i kup) Podatak da je iza sebe ostavio jednog Ibrahimovića, Huntelara, Klosea i Totija jasno govori o životnoj formi bombardera sa Brda. Primera radi, Ibra je dao sedam, Klose i Huntelar po četiri, a Grande Toti samo dva.

Poslednji gol u njegovoj režiji viđen je u sredu kada je Čuka izbacila OFK Beograd iz Kupa (2:1), a  pogađao je još i protiv Lučana dva puta (3:2). U prvenstvu je bio precizan protiv Voždovca, Rada (dva puta), OFK Beograda (dva puta) i protiv Lučana u pretprošlom kolu kada je sa penala doneo tri boda Čukaričkom.

Međutim, to mu je bilo dovoljno samo za deobu petog mesta, računajući sve evropske lige koje se nalaze ispred JSL (trenutno 42. u svetu). Zajedno sa Matićem, po devet pogodaka postigli su Karlos Tevez i Pavel Brožek, dok su ispred Klejton Ksavijer, Teofanis Gekas, Antonio Di Natale i Flavio Paišao.

- Nisam imao tu informaciju ali kad čujem tako nešto sigurno da prija i nadam se da ću do kraja polusezone nastaviti u istom ritmu. Statistika najviše govori o mom učinku u dosadašnjem delu prvenstva, otuda i zaključak da sam u odličnoj formi. Mislim da u sportu i fudbalu moraš svaki trening i svaku utakmicu da odradiš maksimalno da bi ti se to vratilo. Teško je govoriti o pojedincu u jednoj kolektivnoj igri tako da bez pomoći saigrača i tima ni ovaj moj učinak ne bi mogao da bude ovakav kao što jeste - rekao je Matić za naš portal.

1. Flavio Paišao (Slask) 12 golova - 30 godina, prvenstvo: 15/11, kup: 2/1, ukupno minuta: 1524

2. Antonio Di Natale (Udineze) 11 golova - 37 godina, prvenstvo: 10/6, kup: 1/5, ukupno minuta: 876

3. Teofanis Gekas (Ahišar) 10 golova - 34 godine, prvenstvo: 9/9, kup: 1/1, ukupno minuta: 920

4. Klejton Ksavijer (Metalist) 10 golova - 31 godina, prvenstvo: 9/8, 2/2, ukupno minuta: 810

5. Igor Matić (Čukarički) 9 golova - 33 godine, prvenstvo: 12/6, kup: 2/3, ukupno minuta: 919

Pavel Brožek (Visla) 9 golova - 31 godina, prvenstvo: 14/8, kup: 2/1, ukupno minuta: 1296

Karlos Tevez (Juventus) 9 golova - 30 godina, prvenstvo: 10/8, kup: 1/1, ukupno minuta: 870