Mari zaustavio Troickog u Beču

Nacionalni sport - Subota 18.10.2014 - 17:07

Srpski teniser Viktor Troicki eliminisan je u polufinalu turnira u Beču, pošto je poražen od Britanca Endija Marija.

Viktor Troicki Viktor Troicki

Mari, koji je postavljen za drugog nosioca, do trijumfa je došao sa 6:4, 6:3, posle jednog sata i 23 minuta igre.

U borbi za titulu, Škot će se u nedelju boriti sa pobednikom susreta između Španca Davida Ferera i Filipa Kolšajbera iz Nemačke.

Ključnu razliku na ovom meču napravio je prvi servis Endija Marija, koji je propustio samo pet poena iz 30 servisa, pa Troicki nije imao mnogo prilika da napravi brejk.

Jedinu šansu do koje je stigao je iskoristio za ribrejk u prvom setu, ali je Britanac u nastavku meča maksimalno koristio loš drugi servis našeg tenisera (37%), te imao 11 brejk prilika.

Iskoristio je po dve u oba seta što je bilo dovoljno za rutinsku pobedu za nešto manje od 90 minuta igre.